معرفی وبلاگ
امام خامنه ای زن را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد. ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. خواهرم حجابت برادرم نگاهت
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
سايت مراجع
لينك دوستان
لينك شهر قدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 201844
تعداد نوشته ها : 1702
تعداد نظرات : 69
سوره قرآن 
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

دسته ها : غم عظیم
1392/5/29 10:56

دسته ها : غم عظیم
1392/5/29 10:38

دسته ها : عیدانه
1392/5/27 10:47

 

دسته ها : غم عظیم
1392/5/27 10:40

دسته ها : عیدانه
1392/5/27 10:37

حضرت آیتالله سیدعلی خامنهای، رهبر معظم انقلاب پس از اقامه نماز عید فطر درخطبههای متصل به این نماز طی سخنانی ملت روزهدار و نماز گذار را به حفظ تقوا و پرهیزگاری توصیه کردند که مایه سعادت و پیروزی در دنیا و آخرت است.

ایشان با تبریک عید فطر به همه مسلمانان عالم،ماه رمضان را سرشار از برکات الهی خواندند و فرمودند، سعادتمندان بسیاری از برکات این ماه بهرهمند شدند.

گزیدهای از سخنان معظم له از این قرار است:

*آنها که با عبادت خدا در این ماه به تکلیف خود عمل کردند احساس رضایت میکنند. مجاهدت با نفس در این ماه به صاحبان همت و اراده که شما مردم عزیز هستید و روزه را تحمل کردید، احساس شادی و مسرت معنوی میبخشد. این از خصوصیات کار برای رضای خداوند است که با وجود تحمل مشکل و زحمت، احساس شادی می کنید.

*در عظمت روز عید فطر همین بس که درقنوتهای نه گانه این نماز پربرکت، خدا را به همین روز قسم میدهید. امیدواریم خداوند عبادات شما را قبول کندو رحمت و تفضل خود را بر ملت ایران سرازیر و مرحمت نماید.

*یکی از تلاشهای بزرگاین ماه راهپیمایی روز قدس بود که با هیچ زبانی نمیتوان اهمیت کار شما را توصیف کرد که در هوای گرم و با زبان روزه در خیابان های سرتاسر کشور حرکت کردید تا ایستادگی ملت ایران را اثبات کنید. با همه وجود و از اعماق دل از این همت ملت ایران تشکر میکنم. یک سنت خوب هم امسال بیش از سالهای دیگر دیده شد و آن افطاری دادنهای ساده و بی پیرایه در مساجد و خیابانها بود. این در مقابل افطاریهای مسرفانه، عکل شایسته ای بود. شنیده میشد که برخی به بهانه ماه رمضان افطاریهای مسرفانه می دادند و خود را در لذات جسمانی غرق میکردند. نمیخواهیم بگوییم که مصرف غذای مطبوع در افطار ممنوع است، نه، اسراف ممنوع است.

*همه را توصیه میکنم به رعایت تقوا در گفتار و کردار و حرکتهای گوناگون اجتماعی و سیاسی.

* در کشور ما حادثه مهم، تشکیل دولت جدید است که به حمدالله این خواسته ملی با خواست مردم صورت گرفت. انشالله مجلس شورای اسلامی با انتخاب وزرای صالح، منجر به تشکیل دولت خواهد شد و دولت کارهای بزرگ خود را آغاز خواهد کرد. امیدواریم توفیق الهی شامل حال رئیس جمهور و مردم بشود و همراهی و دعای مردم کمک کند تا کارهای بزرگی را که بر عهده دارند که دشواری های بزرگی هم دارد، به بهترین وجه به انجام برسد.

*حوادث در دیگر کشورهای منطقه و مسلمان اینچنین شیرین نیست. از جمله اینکه ظلم و اجحاف به ملت فلسطین همچنان ادامه دارد.

*از آنچه در مصر میگذرد نگرانیم. کشتار مردم به شدت محکوم است. زبان خشن و زور گروههای مردمی در مقابل یکدیگر مطلقا بی فایده است و حامل ضررهای بزرگی است. دخالت قدرتهای بیگانه جز ضرر چیزی برای مردم مصر ندارد. گره این کشور را مردم و نخبگان مصری باید باز کنند. اگرخدای نکرده هرج ومرج و جنگ داخلی در مصر به وجود بیاید، چه چیز دیگری میتواند جلوی آن را بگیرد؟ ما نگرانیم و برادرانه به نخبگان، مردم و گروههای سیاسی و علمای دینی مصر توصیه می کنیم که خودشان به فکر بیفتند و به قدرتهای بیگانه اجازه دخالت ندهند.

*در عراق حکومتی با موازین مردم سالاری و آرای مردم بر سر کار آمده است. چون ابرقدرتها و نیروهای مرتجع منطقه از این وضعیت ناراضیاند، نمیخواهند آب خوش از گلوی مردم پایین برود.

عکس شهدا را میبینیم ولی عکس شهدا عمل میکنیم

دسته ها : شهدا
1392/5/12 10:36

دسته ها : بدون شرح
1392/5/12 9:40

دسته ها : روزهای مهم
1392/5/12 9:30
حدیث (1) پیامبر صلى الله علیه و آله :

یُؤتى بِاَحَدٍ یَومَ القیامَةِ یوقَفُ بَینَ یَدَىِ اللّه‏ِ وَ یُدفَعُ إِلَیهِ کِتابُهُ فَلایَرى حَسَناتِهِ فَیَقولُ: اِلهى لَیسَ هذا کِتابى فَاِنّى لا اَرى فیها طاعَتى! فَیُقالُ لَهُ: اِنَّ رَبَّکَ لا یَضِلُّ وَ لایَنسى ذَهَبَ عَمَلُکَ بِاغتیابِ النّاسِ ثُمَّ یُؤتى بِآخَرَ وَ یُدفَعُ اِلَیهِ کِتابُهُ فَیَرى فیهِ طاعاتٍ کَثیرَةً فَیَقولُ: اِلهى ما هذا کِتابى فَاِنّى ما عَمِلتُ هذِهِ الطّاعاتِ فَیُقالُ: لاَنَّ فُلانا اغتابَکَ فَدُفِعَت حَسَناتُهُ اِلَیکَ؛

روز قیامت فردى را مى‏ آورند و او را در پیشگاه خداوند نگه مى‏ دارند و کارنامه‏اش را به او مى‏ دهند، اما حسنات خود را در آن نمى ‏بیند. عرض مى‏کند: الهى! این کارنامه من نیست! زیرا من در آن طاعات خود را نمى‏ بینم! به او گفته مى ‏شود: پروردگار تو نه خطا مى‏کند و نه فراموش. عمل تو به سبب غیبت کردن از مردم بر باد رفت. سپس مرد دیگرى را مى‏ آورند و کارنامه ‏اش را به او مى ‏دهند. در آن طاعت بسیارى را مشاهده مى‏ کند. عرض مى‏ کند: الهى! این کارنامه من نیست! زیرا من این طاعات را بجا نیاورده‏ام! گفته مى‏ شود: فلانى از تو غیبت کرد، حسنات او به تو داده شد.

جامع الاخبار(شعیری) ص 147

حدیث (2) پیامبر صلى الله علیه و آله :

وَ مَن شَهِدَ شَهادَةَ حَقٍّ لِیُحیِىَ بِها حَقَّ امرِى‏ءٍ مُسلِمٍ اَتى یَومَ القیامَةِ وَ لِوَجهِهِ نورٌ مَدَّ البَصَرِ تَعرِفُهُ الخَلایِقُ بِاسمِهِ وَ نَسَبِهِ ؛

کسى که براى زنده کردن حق یک مسلمان، شهادت حقّ بدهد، روز قیامت در حالى آورده مى ‏شود که پرتو نور چهره ‏اش، تا چشم کار مى ‏کند دیده مى‏ شود و خلایق او را به نام و نسب مى ‏شناسند.

کافى(ط-الاسلامیه) ج 7، ص 381

حدیث (3) امام باقر علیه ‏السلام:

إِنَّمَا یُدَاقُّ اللَّهُ الْعِبَادَ فِی الْحِسَابِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ عَلَى قَدْرِ مَا آتَاهُمْ مِنَ الْعُقُولِ فِی الدُّنْیَا

خدا در روز قیامت نسبت به حساب بندگانش به اندازه عقلی که در دنیا به آنها داده است باریک بینی می کند.

محاسن ج1 ، ص195 - کافی(ط-الاسلامیه) ج1 ، ص195

حدیث (4) امام رضا علیه السلام:

مَـن فـرّج عن مـومـن فـرّج الله عَن قَلبه یـَوم القیامة؛

هر کس اندوه و مشکلى را از مومنى بر طرف نماید خداوند در روز قیامت انـدوه را از قلبش بر طرف سازد.

کافی(ط-الاسلامیه) ج2 ، ص200

حدیث (5) امام حسین علیه السلام:

لا یأمَن یومَ القیامَةِ إلاّ مَن خافَ الله فِی الدُّنیا؛

کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.

 مناقب آل أبی طالب علیهم السلام(ابن شهرآشوب) ج‏ 4، ص 69

حدیث (6) پیامبر صلى الله علیه و آله :

فانّ احدکم اذا مات فقد قامت قیامته یرى ما له من خیر و شر

هرگاه یکى از شما بمیرد، قیامتش برپا مى شود و خوبى‏ ها و بدى‏ هاى خود را مى ‏بیند.

ارشادالقلوب(ترجمه ی سلگی) ج1 ، ص64

حدیث (7) پیامبر صلى الله علیه و آله :

اَوَّلُ ما یوضَعُ فى میزانِ العَبدِ یَومَ القیامَةِ حُسنُ خُلقِهِ؛

نخستین چیزى که روز قیامت در ترازوى اعمال بنده گذاشته مى ‏شود، اخلاق خوب اوست.

قرب الإسناد(ط-الحدیثه) ص 46، ح 149

حدیث (8) امام صادق علیه السلام:

اِنَّ مِن اَعظَمِ النّاسِ حَسرَهً یَومَ القِیامَهِ، مَن وَصفَ عَدلاً ثُمَّ خالَفَهُ اِلَى غَیرِه؛

پشیمان ترین شخص در روز قیامت، کسى است که براى مردم از عدالت سخن بگوید، اما خودش به دیگران عدالت روا ندارد.

وسائل الشیعه، ج15، ص 295 - کافی(ط-الاسلامیه) ج 2 ،ص300

حدیث (9) امام محمد باقر علیه السلام:

الجَبّارونَ اَبعَدُ النّاس منَ اللهِ عزُّ و جلَّ یومَ القیامَةِ؛

دورترین مردم ار خداوند عزّو جل در روز قیامت سرکشانِ متکبّر هستند.

وسایل الشعیه ج15 ، ص381 - ثواب الاعمال(ترجمه ی حسن زاده) ص688

حدیث (10) امام رضا علیه السلام فرمود:

انما امروا بالصوم لکى یعرفوا الم الجوع و العطش فیستدلوا على فقر الاخره؛

مردم به انجام روزه امر شده ‏اند تا درد گرسنگى و تشنگى را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگى آخرت را بیابند.

وسایل الشیعه ج10 ، ص9 - هدایه الائمه علیهم السلام ج4 ، ص169

حدیث (11) امام علی علیه السلام فرمود:

إنَّ اعظَمَ الحَسَرَاتِ یَومَ القیامَةِ حَسرَةُ رَجُل کَسَبَ مالاً فی غَیرِ طاعَةِ اللهِ فوَرِثَهُ رَجُلٌ فانفَقَهُ فی طاعَةِ اللهِ سُبحانَهُ فَدَخَلَ بِهِ الجَنّة وَ دَخَلَ الاوَّلُ بِهِ النّارَ.

روز قیامت بزرگترین افسوس،ُ افسوس مردی است که مالی را به ناروا گرد آورده به دوزخ رود و آن مال را برای کسی به ارث گذارد که در طاعت خداوند سبحان خرجش نموده به بهشت رود.

نهج البلاغه(صبحی صالح) ص552 ، حکمت 429

X