معرفی وبلاگ
امام خامنه ای زن را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد. ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. خواهرم حجابت برادرم نگاهت
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
سايت مراجع
لينك دوستان
لينك شهر قدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 201800
تعداد نوشته ها : 1702
تعداد نظرات : 69
سوره قرآن 
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
مرحبا قهرمانمقام معظم رهبری:من سجده‌ی شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید.مسئولین فدراسیون جودو:این کار شما، برای ما خیلی بد شده است!خانم سمیه حیدری، اولین بانوی مدال آور در رقابت های جهانی در رشته‌ی جودو:موقع اهدای جوایز مسابقات آسیایی کره جنوبی، مسؤولان تشریفات کره جنوبی به من گفتند گرمکن بپوش و روی سکو برو. من همانجا گفتم چادرم را بیاورید؛ من با چادر روی سکو می روم. گفتند نه باید گرمکن بپوشید که من گفتم اصلا برای من مهم نیست روی سکو بروم یا نروم؛ مهم این است که با چادر روی سکو بروم. ۲۰ دقیقه ای طول کشید و در نهایت چون همه منتظر بودند و نگران که چه اتفاقی افتاده، گفتند که هر چی می خواهد به او بدهید که سریع برود روی سکو. البته در نهایت چادرم را آوردند و من با چادر رفتم روی سکو.وقتی از سکو پایین آمدم و رفتیم هتل، متوجه شدم در هتل جلسه ای تشکیل شده و آقای افشار زاده دبیر کمیته ملی المپیک به مسؤولین فدراسیون جودو اعتراض کردند که چرا فلانی با چادر روی سکو رفته است! مگر با چادر مسابقه داده! برای جمهوری اسلامی خیلی بد شده است! این کار به ضرر ما شده است! بعد در اتاق را زدند و گفتند که این کار شما، برای ما خیلی بد شده است و فدراسیون جودو را زیر سؤال بردید! چرا این کار را کردید؟ من آن موقع خیلی ناراحت شدم و فقط به حضرت زینب(سلام الله علیها) گفتم من فقط به خاطر خودت و به عشق خودت با چادر رفتم روی سکو. چیزی که آن لحظه در ذهنم آمد همین بود. بعد از آن قرار شد در مراسم اختتامیه شرکت کنم که به من گفتند اگر قرار است با چادر بیایی اصلا شرکت نکن!بعد از این اتفاق و قبل از برگشت خیلی ناراحت بودم و استرس داشتم. به گونه ای با من برخورد کرده بودند که من فکر می کردم خیلی اشتباه کردم. اما وقتی به ایران برگشتم، پدرم بابت این کار خیلی تشویقم کرد و من آن لحظه بود که خیالم یک مقدار راحت شد. تا اینکه از دفتر حضرت آقا با من تماس گرفتند و پیغام ایشان را به من رساندند و من این قدر هیجان زده شدم که از خوشحالی زیر سِرُم رفتم. اصلا باورم نمی شد. بعد از آن به دیدار آقا رفتم و ایشان گفتند: خیلی کار خوبی کردید که با چادر روی سکو رفتید. باعث افتخار مملکت ایران هستید. من سجده شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید.چادرم تاج بهشتی است که بر سر دارمیادگاری است که از حضرت مادر دارمتیرها بر دل دشمن زده با هر تارشمن محال است که آن را ز سرم بردارم
دسته ها :
1393/7/17 21:48
جاهلیت مدرنیته !!!!!!!!!!!!!!!!! ...

امروز جایی بودم یه خانومی از یه خانوم که هردو خونواده دار و دو بچه دار و هر دو تحصیلات عالی و مدرس دانشگاه بودن .... پرسید ؟ ...دیگه نیستین تو وایبر ؟!!!!!پاسخ اون یکی خانوم : والا پو نمیذاره .. الان 60 سالش کردم... !

دسته ها :
1393/7/15 15:21
جاهلیت مدرنیته !!!!!!!!!!!!!!!!! . . .

امروز جایی بودم یه خانومی از یه خانوم که هردو خونواده دار و دو بچه دار و هر دو تحصیلات عالی و مدرس دانشگاه بودن .... پرسید ؟ ... دیگه نیستین تو وایبر ؟!!!!! پاسخ اون یکی خانوم : والا پو نمیذاره .. الان 60 سالش کردم... !

 

دسته ها : بدون شرح
1393/7/15 15:21
در این تظاهرات علاوه بر علویان از کردها و دیگر اقلیت های ترکیه و طلاب وابسته به این اقلیت ها نیز دعوت به شرکت شده است تا علیه سیاست های تبصیض آمیز دولت این کشور علیه علویان به ویژه در زمینه امور عبادی اعتراض کنند.


SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:


به گزارش «شیعه نیوز»، جمعیت های علوی ترکیه دعوت های تظاهرات گسترده‌ای در آنکارا پایتخت ترکیه داشته اند.


این تظاهرات قرار است در روز 12 ماه آینده میلادی یعنی اکتبر (20 مهرماه) در اعتراض به تبعیضات دینی علیه علویان از جمله اجباری کردن واحد درسی "دین" برگزار شود.


در این تظاهرات از کردها و دیگر اقلیت های ترکیه و طلاب وابسته به این اقلیت ها نیز دعوت به شرکت شده است تا علیه سیاست یکی شدن اجباری تمام ادیان در مراکز آموزشی اعتراض کنند.


چندی پیش نیز هزاران تن از مردم علوی تبار ترکیه با تجمع در بخش آسیایی شهر استانبول علیه سیاست های تبعیض آمیز دولت اردوغان در قبال علویان تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کردند. تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی در راستای حقوق اقلیت علوی در ترکیه خواستار تحقق مطالباتشان از دولت آنکارا شدند.


تظاهرکنندگان تاکید کرده بودند در کشوری که ادعای لائیک بودن دارد، اجباری بودن درس دین و سازمانی به نام سازمان امور دیانت معنا ندارد، زیرا این سازمان تنها به مذهب حنفی خدمت می‌کند و این سازمان حق ندارد به سایر اعتقادات حمله کرده و اعمال فشار کند. تظاهرکنندگان همچنین از دولت ترکیه خواسته بودند تمام اموال مصادره شده مربوط به علویان را آزاد کند و از سیاستهای خود علیه عبادتگاههای علویان دست بردارد.

دسته ها : رویدادهای مهم
1393/7/4 17:44
 شیعه نیوز:


به گزارش «شیعه نیوز»، "جان کربی" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) اعلام کرد که "محسن الفضلی" سرکرده گروه تروریستی موسوم به "خراسان" در سوریه ( یکی از شاخه های گروه تروریستی "جبهه النصره" در سوریه) به همراه خانواده اش، در جریان حملات روز گذشته جنگنده های آمریکا و ائتلاف به هلاکت رسید.


وی در این خصوص گفت: کسانی که علیه منافع ملی آمریکا توطئه چینی می کردند و برنامه هایی سوئی در این زمینه داشتند، به هلاکت رسیدندرسانه های عربی نیز به نقل از برخی نزدیکان الفضلی اعلام کردند که وی در جریان حملات هوایی روز سه شنبه در حومه ادلب به هلاکت رسیده است.


پیش از این نیز فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرده بود که ارتش آمریکا اقداماتی را برای جلوگیری از حملات محتمل تروریستهای القاعده علیه منافع ملی آمریکا و غرب که پایگاه امنی را در سوریه برای خود دست و پا کرده اند انجام داده است.


ژنرال «ویلیام مایویل» از مسئولان ارشد وزارت دفاع آمریکا نیز در این خصوص اظهار داشت: بیش از ۴۰ فروند موشک از نوع " توماهاک" از ناو جنگی که در دریای سرخ مستقر بود به سمت مواضع داعش در سوریه شلیک شد که غالب این موشکها به مواضع گروه خراسان در سوریه اصابت کرده است.


این حملات موشکی انبار تسلیحات و تاسیسات مخابراتی و مراکز فرماندهی گروه خراسان را مورد هدف قرار داد.مایویل همچنین در ادامه خاطر نشان شد که هدف گروه تروریستی خراسان جنگ با نظام سوریه نیست بلکه محکم کردن پایگاههای خود در سوریه با هدف آغاز حملاتی تروریستی علیه غرب و آمریکاست.


شایان ذکر است در هفته های اخیر سازمان اطلاعات آمریکا از شکل گیری گروهی در سوریه زیر نظر القاعده با هدف جذب تروریستهای غربی و اروپایی و آموزش آنها برای انجام اقدامات تروریستی در غرب و اروپاست، خبر داد.

دسته ها : رویدادهای مهم
1393/7/4 17:35
هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون (زمر 9)


به نام آنکه جان را فکرت آموخت                       چراغ دل به نور جان بر افروخت


به نام خداوندی که قلم را آفرید و آن را شایسته سوگند خویش قرار داد. به نام یگانه آفریدگاری که انسان را به زیور «اندیشه» و «تفکر» آراست و او را امانتدار این ودیعه الهی قرار داد و با سلام و درود به اصحاب فکر و فرهنگ و پیشتازان علم و معرفت،

بار دیگر فصل روشن «مهر» از راه می رسد و صحیفه نورانی معرفت با سرانگشت تکاپو ورق می خورد و دروازه های آسمانی بینش و دانایی به روی صدها هزار دانش پژوه آغوش می گشایند.

همان گونه که فروردین نوید بخش حیات مجدد طبیعت است، مهر ماه یادآور شور و شعف و جوشش و کوشش آموزندگان دانش و پرورندگان بینش است.

آغاز سال تحصیلی جدید را به معلمین پرتلاش و دانش آموزان خلاق و آینده ساز کشور تبریک و تهنیت عرض می نماید.

با امید به اینکه با اکسیر دانایی و توانایی مرزهای جدید علم و دانش و پژوهش را درنوردیم و با پیوند علم و ایمان، قله های رفیع بهروزی و پیروزی و کامیابی را فتح نماییم و با گام های مصمم و استوار،  ایران جاویدان را سرافراز و سربلند سازیم.

1393/7/2 10:46
روز هیاهوی دانش آموزان شاد ... روز معلم های صبور و مهربان ... روز ناظم های دلسوز و مدیرهای دوست داشتنی ... روزی که باز فراش پرتلاش، می رود به جنگ هر چه غبار.

روزی که همه دیوارها، میزها و صندلی های مدرسه که از خواب تابستانی بیدار شده اند، به روی اهالی درس و دانش لبخند می زنند.

آغاز رژه منظم کیف ها سر صف های صبحگاهی که می روند به سمت باغ دانایی.

از امروز، قرار است همه ما جایی را بسازیم. می پرسید کجا را؟ همان خانه ای را که با آجر واژه ها ساخته می شود، همان جا که پنجره هایی از جنس برگ های سبز و زنده دارد، همان جا که وقتی آباد است که با کتاب خواندن و یاد گرفتن، تر و تازه شده باشد، خانه دل هایمان را می گویم.

پس همه شما امروز به مدرسه می روید که دل های نازنینتان را آبی بزنید، از روی شیشه هایش گرد و خاک نادانی را پاک کنید و این خانه ارزشمند را صفایی بدهید. به گل ها و سبزه ها دستی به نوازش بکشید و روز تولد مدرسه را جشن بگیرید.

کاش همیشه دانش آموز بمانیم! کاش هر سال، اول مهر که می شود، همین طور هیجان زده، منتظر صدای زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، در پوست خودمان نگنجیم.

کاش قدر معلم های صمیمی را بیشتر بدانیم!


 

دسته ها : نیمکت
1393/7/2 10:43

حکم فضله موش:


به طور کلی باطن بدن انسان (مانند داخل دهان و بینى) اگر نجس شود همین که نجاست از بین برود پاک مى‌شود، پس در فرض سوال اگر چیز نجس را بیرون بریزد آب کشیدن داخل دهان لازم نبوده و آب دهانش نجس نیست، ولی اگر لب ها با غذای نجس تماس داشته، باید آنها را آب کشید.

پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سوال، چنین است:

حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):

در صورتی‌که غذای نجس در دهان نباشد، پاک است.

 

حضرت آیة الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):

تا یقین به فضله بودن آن ندارد پاک است و اگر یقین پیدا کرد که این فضله موش است آب دهانش پاک است.

 

حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):

باید لب‌های خود را آب بکشد و آب دهان او نجس نیست.

 

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):

1. باطن بدن انسان (مانند داخل دهان و بینى) اگر نجس شود همین که نجاست از بین برود پاک مى‌شود، مثلاً اگر چیز نجس را بیرون بریزد آب کشیدن داخل دهان لازم نیست.

2. تا زمانی که یقین به سرایت نجاست ندارید وظیفه‌ای ندارید.

 

حضرت آیة الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی):

داخل دهان که از بواطن است پاک است ولی اجزای غذای موجود در دهان نجس است و باید خارج شود.

سوال: سلام حدود یک ماه قبل زمانی که مادرم منزل نبود من برنج درست کردم زمانی که برنج پخت من یک جسم سیاه داخل آن دیدم که شک کردم که نکند فضله موش باشد اما از آنجا که من تا به حال فضله ندیده ام یقین نداشتم به همین دلیل به دفتر آقا زنگ زدم و به من گفتند چون اطمینان نداری پاک است با این حال من چون دچار وسواس هستم خواستم برنج و قوطی روغنی را که با قاشق برنج به آن زده بودم دور بیاندازم اما وقتی مادرم آمد اجازه نداد این کار را بکنم حالا بعد از یک ماه من فهمیده ام آن چیز فضله بود و روغن هم نجس شده حالا می خواستم بدانم تکلیف من چیست چون اگر آن روغن نجس باشد تمام غذاهای ما تا الان نجس بوده و وقتی غذا روی گاز سررفته گاز نجس شده و دستمالی که با آن گاز تمیز شده هم نجس شده و به عبارتی کل خانه نجس شده و من در حال حاضر مستاصل شده‌ام و چون وسواسی هم هستم امیدم را به همه چیز از دست داده ام چون خانواده هیچ همکاری برای آب کشیدن وسایل با من نمی کنند حالا من چه کنم؟ (مرجع تقلید: آیة الله خامنه ای(مدظله)

جواب: پاسـخی که به شما داده اند صحیح بوده و کلاً هر چیزی که مشکوک باشد نه نجس است و نه حرام و شما هم سعی کنید از افکار وسواسی فاصله بگیرید زیرا آقا امام صادق علیه السلام می فرماید: وسواسی عاقل نیست و عمله شیطان است. پس بهتر است به جای عملگی برای شیطان عمله خدا شوید و مطیع اوامر الهی گردید و تا علم به نجاست چیزی پیدا نکرده اید خود را آشفته نکنید.

دسته ها : بدون شرح
1393/7/2 10:33
X