معرفی وبلاگ
امام خامنه ای زن را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد. ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. خواهرم حجابت برادرم نگاهت
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
سايت مراجع
لينك دوستان
لينك شهر قدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 201810
تعداد نوشته ها : 1702
تعداد نظرات : 69
سوره قرآن 
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
والدین در سلامت روان نسل‌های آینده نقش مؤثری دارند و سختگیری پدر و مادر احتمال مشکلات روانشناختی را در بزرگسالی افزایش می دهد. مطالعات اخیر نشان می‌دهد، والدینی که کنترل روانشناختی کمتری بر روی فرزندانشان دارند، انعطاف پذیر هستند و مقتدرانه عمل می‌کنند؛ شادی و رضایت از زندگی بیشتری را در بزرگسالی فرزندانشان رقم می زنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل پارسینه ،در یک مطالعه طولی که به تازگی در مجله "Positive Psychology" منتشر شده است، نشان می‌دهد تعدادی از عوامل زمینه ساز مهم در سلامت روان در سال‌های بزرگسالی براساس محیط و شرایط دوران کودکی پیش بینی می‌شود.

دکتر استافورد سرپرست این مطالعه بیان می‌کند افرادی که در سالهای ابتدایی زندگی، کودکی و نوجوانی رابطه گرم و صمیمانه با والدین‌شان دارند و والدین هم پاسخگوی نیازهای متفاوت آنها بوده‌اند، سلامت روان بالاتر و رضایت از زندگی بیشتری را در اوایل، اواسط و اواخر بزرگسالی تجربه می‌کنند. این والدین مقتدر و انعطاف پذیر بر روی فرزندانشان کنترل اعمال می کنند اما در عین حال پذیرنده و پاسخ دهنده نیز هستند. مقررات واضحی برای رفتارهای کودکان وضع می کنند. آنها همچنین دلیل و منطق این قوانین و محدودیت ها را توضیح می دهند و نسبت به نیازها و دیدگاههای کودکانشان نیز پذیرنده هستند.

در این مطالعه محققان 5362 نفر از افراد 13 تا 64 سال را مورد ارزیابی قرار دادند. یافته ها نشان داد کنترل بیش از حد والدین استقلال کودک را محدود می‌سازد و این امر زمینه ساز احساس رضایت از زندگی کمتر در دوران بزرگسالی خصوصا در سنین 60 تا 64 سال می گردد.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که کنترل‌گری بیش از حد والدین استقلال کودکان را محدود می‌سازد، توان کودک در تنظیم رفتارش کاهش می یابد و نمی‌تواند به تنهایی تصمیم بگیرد، حریم شخصی برای خود ندارند که خود سبب پرورش وابستگی در کودک می شود.

مطالعات پیشین حاکی از آن است که شکل گیری دلبستگی ایمن میان کودک و والدین منجر به شکل دادن دلبستگی مطمئن در آینده و زندگی بزرگسالی فرد می گردد.

دکتر استافورد بیان می‌کند: پدر و مادرها فرصتی برای کشف جهان را برای کودکان فراهم می سازند، در حالیکه روابط گرم، دوستانه و پاسخگویی آن‌ها به توسعه مهارت‌های اجتماعی و هیجانی کودک کمک می کند. دکتر استافورد همچنین اضافه می کند که "برای یک زندگی سالم ایجاد یک تعادل میان کار و زندگی مهم است، بنابراین به عنوان پدر و مادر زمانی برای پرورش و غنی سازی ارتباط با فرزندان مورد نیاز است".

دسته ها :
1394/7/10 23:5
همسر سردار شهید منصور عابدی  

دست دادن با اوباما، پایمال کردن خون شهداست/ ظریف باید از رهبری و ملت عذرخواهی کند

همسرسردار شهید منصور عابدی، ضمن تأکید بر عذرخواهی ظریف از رهبر معظم انقلاب و ملت ایران، به خاطر دست دادن به اوباما، گفت: دست دادن به چنین شخصی نه تنها خطایی ذلت بار بلکه پایمال کردن خون شهدا است.

فاطمه توکلی، همسر سردار شهید منصور عابدی در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس با اشاره به دست دادن و احوال‌پرسی وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا گفت: این حرکت بد در تاریخ انقلاب اسلامی بی ‌سابقه بوده و وزیر امور خارجه به خاطر این خطا باید از رهبرمعظم انقلاب اسلامی، خانواده شهدا و عموم ملت ایران عذرخواهی کند.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی و مهم امروز دستگاه دیپلماسی ما رسیدگی به وضعیت حجاج آسیب دیده است، گفت: متأسفانه آقای ظریف در حد ملت شجاع ایران به این وظیفه خود عمل نکرده است و توقع می رفت ایشان خاتمه دادن به سفر خود به ایران برگشته علاوه بر پیگیری حوادث جان‌کاه حج باعث تسلای خاطر بازماندگان این فجایع و ملت داغدیده می‌شدند.

دیپلماسی ذلت بار!

همسر سردار شهید عابدی با اشاره به لبخندهای دیپلماتیک آقای ظریف آن را در شرایط کنونی ناپسند دانست و گفت: بهتر بود آقای ظریف با چهره ای که نشان از عزای ملی مردم ایران است در جامعه جهانی ورود پیدا می‌کرد.

توکلی با تأکید بر اینکه آمریکا از نظر ملت ما به ویژه خانواده معظم شهدا، شیطان بزرگ و شمر زمان است، گفت: دست کثیف آمریکای جنایتکار تا مفرق در خون شهدای جهان اسلام از شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای فلسطین، لبنان، بحرین، عراق ،یمن و سوریه فرو رفته است و دست دادن به چنین دولتی علاوه بر اینکه خطایی ذلت بار است، پایمال کردن خون شهداست.

وی گفت: با قبول اینکه آقای ظریف به صورت اتفاقی اوباما و هیئت همراهش را دیده است اما از رییس دستگاه دیپلماسی ما توقع می‌رفت که بتواند در شرایط خاص و مواقع غیرمنتظره، مواضع کشور را در قبال دشمنان آن از خود نشان دهد و موضع ما نفرت و انزجار از آمریکا است نه دوستی و احوال پرسی!

ورزشکارانی دیپلماتر از وزیر امور خارجه

همسر سردار شهید منصور عابدی با اشاره به اینکه ملت ایران همواره از آرمان های انقلابی خود به هر نحوی دفاع کرده و عزت خود را به بهترین صورت ممکن حفظ کرده اند، گفت: از آقای ظریف توقع می رفت، کم تر از ورزشکار زنی که به خاطر کشور حجابش را در میادین ورزشی بر نمی‌دارد یا ورزشکار مردی که با رژیم صهیونیستی مبارزه نمی‌کند، رفتار ننماید!

توکلی، تأکید کرد: اگر خبرنگاران به جای دست دادن آقای ظریف به اوباما، خبر روی برگرداندن ایشان از این عنصر جنایتکار را مخابره می‌کردند مردم با عزت تمام به استقبال ایشان می‌رفتند.

هشداری به دولتمردان

وی گفت: بارها به دولتمردان از زبان همه خانواده شهدا گفته‌ام «ما خانواده شهدا که اصل زندگی‌مان را در راه خدا داده‌ایم، برای صیانت از اسلام و انقلاب در مباره با استکبار جهانی حاضریم جان خودمان، دختران، پسران و حتی نوه هایمان را فدا کنیم تا عزت و شرفمان حفظ شود، شما هم کاری نکنید، برگه ای را امضا نکنید که روز قیامت در مقابل امام شهدا، شهدا و خانواده شهدا سرافکنده باشید.»

مجلس با موضوع دست دادن با دشمنان انقلاب برخورد سختی داشته باشد

وی در پایان با ابراز همدردی با خانواده شهدای فاجعه مِنا گفت: هر گونه که به این فاجعه و اتفاق دردناک سقوط چرثقیل فکر می‌کنم آن را یک حادثه غیرعمدی نمی بینم و از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود ضمن رسیدگی به فاجعه‌های حج امسال با موضوع دست دادن آقای ظریف با اوباما نیز به شدت برخورد داشته باشند

دسته ها :
1394/7/10 23:1
X