معرفی وبلاگ
امام خامنه ای زن را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد. ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. خواهرم حجابت برادرم نگاهت
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
سايت مراجع
لينك دوستان
لينك شهر قدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 201870
تعداد نوشته ها : 1702
تعداد نظرات : 69
سوره قرآن 
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

در خواست نوجوان بسیجى از امام خامنه ای (مد ظله العالى)

در یکى از روزهاى سال 1362، زمانى حضرت آیت الله العظمى امام خامنه اى، رییس جمهور وقت، براى شرکت در مراسمى از ساختمان ریاست جمهورى، واقع در خیابان پاستور خارج مى شد، در مسیر حرکتش تا خودرو، متوجه سر و صدایى شد که از همان نزدیکى شنیده مى شد. 

صدا از طرف محافظ ها بود که چند تاى شان دور کسى حلقه زده بودند و چیزهایى مى گفتند، صداى جیغ مانندى هم دائم فریاد مى زد: 

آقاى رییس جمهور! 

آقاى خامنه اى! من باید شما را ببینم. 

رییس جمهور از پاسدارى که نزدیکش بود پورسید: 

چى شده؟ کیه این بنده خدا؟ 

پاسدار گفت: 

نمى دانم حاج آقا! موندم چطور تا اینجا تونسته بیاد جلو. 

پاسدار که ظاهرا مسئول تیم محافظان بود، وقتى دید رییس جمهور خودش به سمت سر و صدا به راه افتاد، سریع جلوى ایشان رفت و گفت: 

حاج آقا شما وایسید، من مى رم ببینم چه خبره. 

بعد هم با اشاره به دو همراهش، آن ها را نزدیک رییس جمهور مستقر کرد و خودش رفت طرف شلوغى، کمتر از یک دقیقه طول کشید تا برگشت و گفت: 

حاج آقا! یه بچه است، میگه از اردبیل کوبیده اومده اینجا و با شما کار واجب داره، بچها میگن با عز و التماس خودشو رسونده تا اینجا، گفته میخوام قیافه آقاى خامنه اى رو ببینم، حالا میگه میخوام باهاش حرف هم بزنم. 

رییس جمهور گفت: 

بذار بیاد حرفش رو بزنه، وقت هست. 

لحظاتى بعد پسرکى 12-13 ساله از میان حلقه محافظان بیرون آمد و همراه با سر تیم محافظان، خودش را به رییس جمهور رساند. صورت سرخ و سرما زده اش، خیس اشک بود. هنوز در میان راه بود که رییس جمهور دست چپش را دراز کرد و با صداى بلند گفت: 

سلام بابا جان! خوش آمدى. 

پسر با صدایى که بغض و هیجان مى لرزید، به لهجه ى غلیظ آذرى گفت: 

سلام آقا جان! حالتان خوب است؟ 

رییس جمهور دست سرد و خشکه زده ى پسرک را در دست گرفت و گفت: 

سلام پسرم! حالت چطوره؟ 

پسر به جاى جواب دادن تنها سر تکان داد، رییس جمهور از مکث طولانى پسرک فهمید زبانش قفل شده، سر تیم محافظان گفت: 

اینم آقاى خامنه اى! بگو دیگر حرفت را. 

ناگهان رییس جمهور با زبان آذرى سلیسى گفت: 

شما اسمت چیه پسرم؟ 

پسر که با شنیدن گویش مادرى اش انگار جان گرفته بود، با صداى هیجان و به ترکى گفت: 

آقا جان! من مرحمت هستم، از اردبیل اومدم تهران که شما را ببینم. 

حضرت آقا دست مرحمت را رها کرد و دست روى شانه او گذاشت و گفت: 

افتخار دادى پسرم، صفا آوردى، چرا اینقدر زحمت کشیدى؟ بچه ى کجاى اردبیل هستى؟ 

مرحمت که حالا کمى لبانش رنگ تبسم گرفته بود گفت: 

انگوت کندى، آقا جان! 

رییس جمهور پرسید: 

از چاى گرمى؟ 

مرحمت انگار هم ولایتى پیدا کرده باشد تندى گفت: 

بله آقا جان! من پسر حضرتق لى هستم. 

حضرت آقا گفتند: 

خدا پدر و مادرت رو برات حفظ کنه. 

مرحمت گفت: 

آقا جان! من از اردبیل آمدم تا اینجا که یک خواهشى از شما بکنم. 

رییس جمهور عبایش را که از شانه راستش سر خورده بود درست کرد و گفت: 

بگو پسرم چه خواهشى؟ 

مرحمت گفت: 

آقا خواهش مى کنم به آقایان روحانى و مداحان دستور بدهید که دیگر روضه حضرت قاسم (ع) نخوانند! 

حضرت آقا گفتند: 

چرا پسرم؟ 

مرحمت به یک باره بغضش ترکید و سرش را پایین انداخت و با کلماتى بریده بریده گفت: 

آقا جان! حضرت قاسم(ع) 13 ساله بود که امام حسین(ع) به او اجازه داد برود میدان و بجنگد، من هم 13 سالم است ولى فرمانده سپاه اردبیل اجازه نمى دهد به جبهه بروم، هر چه التماسش میکنم، میگوید 13 ساله ها را نمى فرسیم، اگر رفتن 13 ساله ها به جنگ بد است، پس این همه روضه حضرت قاسم(ع) را چرا مى خوانند؟ 

حالا دیگر شانه هاى مرحمت آشکارا مى لرزید، رییس جمهور دلش لرزید، دستش را دوباره روى شانه مرحمت گذاشت و گفت: 

پسرم! شما مگر درس و مدرسه ندارى؟ در خواندن هم خودش یک جور جهاد است. 

مرحمت هیچى نگفت، فقط گریه کرد و حالا هق هق ضعیفى هم از گلویش به گوش مى رسید، رییس جمهور مرحمت را جلو کشید و در آغوش گرفت و رو به سر تیم محافظانش کرد و گفت: 

یک زحمتى بکش به آقاى... تماس بگیر، بگو فلانى گفت این آقا مرحمت رفیق ما است، هر کارى دارد راه بیاندازد، هر کجا هم خودش خواست ببریدش، بعد هم یک ترتیبى هم بدهید برایش ماشین بگیرند تا برگردد اردبیل، نتیجه را هم به من بگویید. 

حضرت آقا خم شد، صورت خیس از اشک مرحمت را بوسید و فرمودند: 

ما را دعا کن پسرم، درس و مدرسه را هم فراموش نکن، سلام مرا به پدر و مادر و دوستانت در جبهه برسان و... 

کمتر از سه روز بعد، فرمانده سپاه اردبیل، مرحمت را خوشحال و خندان دید که با حکمى پیشش آمد، حکم لازم الاجرا بود، مى توانست باز هم مرحمت را سر بدواند، ولى مطمئن بود که مى رود و این بار از خود امام خمینی(ره) حکم مى آورد، گفت اسمش را نوشتند و مرحمت بالازاده رفت در لیست بسیجیان لشکر 31بر

1393/12/7 9:27

💢"اهمیت حیفا برای اسرائیل"💢


⬅این شهر برای جبهه شیطان پرستان صهیونیست عالم بسیاراهمیت دارد

شهر حیفا  سومین شهر بزرگ اسرائیل ، شهری بندری در دامنه کوه کرمل و ساحل دریای مدیترانه است این شهر قبله و مرکز بهائیت جهان می باشد.

اگر یادتان باشد در چند سال گذشته تهدیدهای نظامی علیه ایران بسیار زیاد شده بود حتی برخی رسانه های جبهه کفر خبر از حمله قریب الوقوع اسرائیل به ایران می دادند و هر دو سه روز یکبار از طرف صهیونیستها تهدید می شدیم و اخباری هم بود مبنی بر آماده شدن اسرائیل و آمریکا برای حمله به ایران منتشر می شد

اما بعد از تهدید مقام معظم رهبری در اول فروردین ۱۳۹۲ در حرم رضوی، تمام آن تهدید ها و کارها بصورت غیر عادی فروکش کرد و نه تنها حمله منتفی شد بلکه دیگه تهدید هم خیلی کم می کنند.

ایشان فرمودند: “گاهی سردمداران رژیم صهیونیستی، ما را تهدید هم میکنند؛ تهدید به حمله‌ی نظامی میکنند؛ اما به‌نظرم خودشان هم میدانند، و اگر نمیدانند، بدانند که اگر غلطی از آنها سر بزند، جمهوری اسلامی «تل‌آویو» و «حیفا» را با خاک یکسان خواهد کرد.”

تل آویو که پایتخت اسرائیل بود اما چرا حیفا؟!

مهمترین دلیل اهمیت حیفا و مناطق حاشیه آن این است که  حواشی این شهر محل زندگی تعدادی از کاهنان حرام زاده و شیطان پرست می باشد که مأموریت ارتباط با برخی شیاطین را دارند و چیزی مانند نقطه مقابل عرفای ما هستند

اینها وظیفه ترویج روحیه شهوت ، جنایت و کفر را در تمام جهان از طریق ارتباط با شیاطین به عهده دارند و برخی درخواست ها و پیام های شیاطین را به سران و سیاستگذاران جهانی می رسانند

( خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید : و ان الشیاطین لیوحون الی اولیائهم -۱۲۱ انعام )

رژیم صهیونیستی از این افراد به عنوان اولویت شماره یک امنیتی دفاع می کند و حفظ جانشان از سران حکومت های صهیونیستی یا زرسالاران صهیونیسم جهانی بسیار مهمتر می باشد

بسیاری از مردم ما و جهان از این موضوع خبر نداشته اند و  برای همین کسی متوجه نشد چرا امام خامنه ای (مد ظله العالی) نام حیفا را بردند و چرا آنها واقعا عقب نشینی کردند!

همانطور که رژیم صهیونیستی پاشنه آشیل جبهه کفر و طاغوت است

حیفا هم پاشنه آشیل رژیم صهیونیستی است.

اثبات ولایت فقیه از دیدگاه حضرت امام (ره)


http://ahdema.ir/%d8%a7%d8%ab%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%88%d9%84%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%81%d9%82%db%8c%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d8%aa-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b1%d9%87/

1393/11/30 4:7
رهبرانقلاب:اگر بنابر تحریم باشد درآینده ملت ایران آنهارا تحریم میکند/بیشترین مجموع نفت وگاز دنیا برای ایران است.گازی که دنیا و اروپا به آن احتیاج دارد/ایران میتواند آنها را تحریم کند اگر لازم باشد.
1393/11/30 4:6

مقام معظم رهبری:

من سجده‌ی شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید.


مسئولین فدراسیون جودو:

این کار شما، برای ما خیلی بد شده است!


خانم سمیه حیدری، اولین بانوی مدال آور در رقابت های جهانی در رشته‌ی جودو:


موقع اهدای جوایز مسابقات آسیایی کره جنوبی، مسؤولان تشریفات کره جنوبی به من گفتند گرمکن بپوش و روی سکو برو. من همانجا گفتم چادرم را بیاورید؛ من با چادر روی سکو می روم. گفتند نه باید گرمکن بپوشید که من گفتم اصلا برای من مهم نیست روی سکو بروم یا نروم؛ مهم این است که با چادر روی سکو بروم. ۲۰ دقیقه ای طول کشید و در نهایت چون همه منتظر بودند و نگران که چه اتفاقی افتاده، گفتند که هر چی می خواهد به او بدهید که سریع برود روی سکو. البته در نهایت چادرم را آوردند و من با چادر رفتم روی سکو.


وقتی از سکو پایین آمدم و رفتیم هتل، متوجه شدم در هتل جلسه ای تشکیل شده و آقای افشار زاده دبیر کمیته ملی المپیک به مسؤولین فدراسیون جودو اعتراض کردند که چرا فلانی با چادر روی سکو رفته است! مگر با چادر مسابقه داده! برای جمهوری اسلامی خیلی بد شده است! این کار به ضرر ما شده است! بعد در اتاق را زدند و گفتند که این کار شما، برای ما خیلی بد شده است و فدراسیون جودو را زیر سؤال بردید! چرا این کار را کردید؟ 


من آن موقع خیلی ناراحت شدم و فقط به حضرت زینب(سلام الله علیها) گفتم من فقط به خاطر خودت و به عشق خودت با چادر رفتم روی سکو. چیزی که آن لحظه در ذهنم آمد همین بود. بعد از آن قرار شد در مراسم اختتامیه شرکت کنم که به من گفتند اگر قرار است با چادر بیایی اصلا شرکت نکن!


بعد از این اتفاق و قبل از برگشت خیلی ناراحت بودم و استرس داشتم. به گونه ای با من برخورد کرده بودند که من فکر می کردم خیلی اشتباه کردم. اما وقتی به ایران برگشتم، پدرم بابت این کار خیلی تشویقم کرد و من آن لحظه بود که خیالم یک مقدار راحت شد. 


تا اینکه از دفتر حضرت آقا با من تماس گرفتند و پیغام ایشان را به من رساندند و من این قدر هیجان زده شدم که از خوشحالی زیر سِرُم رفتم. اصلا باورم نمی شد. بعد از آن به دیدار آقا رفتم و ایشان گفتند: خیلی کار خوبی کردید که با چادر روی سکو رفتید. باعث افتخار مملکت ایران هستید. من سجده شکر به جا آوردم که شما با چادر روی سکو رفتید.

چادرم تاج بهشتی است که بر سر دارم

یادگاری است که از حضرت مادر دارم

تیرها بر دل دشمن زده با هر تارش

من محال است که آن را ز سرم بردارم

کسی تصور نکند که ما راه سازش با جهانخواران را نمی دانیم. ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند!… اگر بندبند استخوانهایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله های آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم. / [امام خمینی(ره) - صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۶۹]
1393/11/8 1:5

از دوستان بزرگوار خواهش میکنم این پست رو تا آخر بخونید......


☝این کیه

تو نیویورک و کالیفرنیا

400هزار نفر مقلد داره؟


☝این مرد 75ساله کیه

این قدر عاشق و فدایی داره؟


☝کدام 75ساله‌ای

اینقدر لطیف و تودل‌برو و معشوق و دوست‌داشتنیه؟ 


☝قد کل معشوق‌های دنیا

عاشق داره

غلیظ‌تر و شدیدتر و شیفته‌تر

تا پای جان با رنگ خون؟


☝کدوم مرجع تقلیدی

دومین تندخوان کشورش بوده؟


☝کدوم رهبری در دنیا

هشت سال

سردار جبهه‌های جنگ بوده؟


☝کدوم فرمانده جنگی

8سال رئیس جمهور بوده؟


☝کدوم رهبری

دشمنش عطاالله

می‌گه تو زندگی‌نامه‌اش

نه یک برگ سیاه

بلکه یک برگ خاکستری هم

وجود نداره؟


☝کدوم سیاست مداری دردنیا

کدوم مرد سیاسی

بچه‌هاش اینقدر سالم و پاکن؟

چطور تربیتشون کرده؟


☝همون که

هفته‌ای دوبار

خارج فقه و اصول می‌گه؟


☝رئیس جمهور روسیه می‌گه

بیشتر از من به روسیه مسلط بود


☝همون که

آیت‌الله جوادی می‌گه

وقتی مهمانش بودم

اجازه نداد

پسرش با ما ناهار بخوره

که از بیت الماله


☝همون که

استاد ما می‌گفت

خانه‌اش موکته

فقط یک فرش داره از جهیزیه خانمش


☝کدوم مدیری با این حجم کاری 20:30 پخش کرد

مثل همیشه سر وقت به قرارش آمد

رٵس 8 صبح

نه دقیقه‌ای دیر

و

نه دقیقه‌ای زود


☝همون که

به خاطر نگهداری پدر

درس را و قم را رها کرد


☝همون که

دستش هنوز هم

به خاطر ترکش‌ها عذاب دارد

و چهره‌اش عذاب زداست


☝کدام مرجع شیعه

می‌تونست

این همه عالم سنی را

مدیریت کند؟


☝این مرد 75ساله کیست؟

که امیر کویت می‌گه

از نصایحتان

منطقه بهره می‌برند

و ما…


☝پسر امیر امارات می‌گه

بابام میگه

عالم اسلام

یک مرد داره آن‌هم سیدعلی☝کوفی عنان

رئیس سابق سازمان ملل می‌گه

دیدم

در اوج معنویت

در اوج سیاست بود

باید رئیس سازمان ملل

او بود


☝پوتین:

آنچه دیدم

منطبق بود

بر داستانهایی که

زنم از مسیح

از کتاب آسمانی‌اش برایم تعریف می‌کند✋حالا این سیّاس کیست؟


☝کسی است که 

وقتی آیت الله بهجت

کامل‌ترین نفس عالم

در بیمارستان بستری بود

و به همان درد مرحوم شد

پسرش می‌گه

دیدم در ساعات آخر عمرش

پدرم ختم صلوات گرفته

گفتم چرا؟

گفت آقای خامنه‌ای کردستانند!

آخرین عمل بهجت

صلوات برا سلامتی اوست


☝او کیست که

پسر آقای پهلوانی می‌گه

وقتی ایشان قم آمدند

آقا سید عبدالله جعفری

به من زنگ زدند

پیرمرد نود و اندی ساله‌ای که

قبلهء عرفا بعد آقای بهجت بود

و کسالت داشت، 

که مرا

برای دیدار آقای خامنه‌ای ببر

و

پسر آقای پهلوانی می‌گفت

آن ابرمرد توحید

خم شد

دست سید علی را بوسید


🌸«یـــاصـــاحـــب الـــزمـــان»🌸

☝اگر نایبت

این‌چنین مدیریت می‌کند

ده کشور منطقه را

و دل‌ها را،

تو چه می‌کنی؟


☝بیا باورکن

دشمنانمان هم

مانده‌اند

و از دشمنی این مرد

پشیمان شده‌اند!


☝او بی‌نظیر است


☝افتخار می‌کنیم

به نفسش 

به قدمش

به نورش


☝چشم اسلام و ایران

روشن است

از نور او.


☝یکی از اساتید اخلاق می‌گفت:

دشمن این مرد

عاقبت به خیر

نخواهدشد

🌼🌼🌼🌼🌼

1393/11/7 1:0

25  نکته ابتکاری در پیام تاریخی امام خامنه ای به جوانان اروپا و غرب 


۱- مهندسی واژگان و قرار گرفتن کلمات در «مواضع» خود


۲- انتخاب کالبد و فُرم «نامه» برای سخن گفتن (انه من سلیمان و انه بسم الله الرحمن الرحیم)


۳- تلفیق «۹سوال» و «۲ درخواست» از مخاطبان


۴- گزینش «جوانان» جهت خطاب نامه از میان اقشار متکثر و متنوع (انهم فتیه آمنوا بربهم و زدناهم هدی)


۵- فهم ژئوپلیتیک با انتخاب جغرافیای سیاسی اروپا و آمریکای شمالی


۶- استفاده از ادبیات خواص پسند و در عین حال قابل فهم برای توده‌های مردم (کلّم الناس علی قدر عقولهم)


۷- صورتبندی هوشمندانه مبتنی بر گفتگو


۸- استفاده از هر سه شیوه برهانی، خطابی و جدلی در دعوت به حق (ادع الی سبیل ربک بالحکمه و الموعظه الحسنه و جادلهم بالتی هی احسن)


۹- به کارگیری توأمان عقل و خرد و نیز عواطف و احساسات مخاطبان


۱۰- برانگیختن توجه مخاطبان به مفاهیم متعالی همچون «حقیقت جویی»، «تمدن علمی و فکری اسلام»، «مسئولیت پذیری در برابر حقیقت»، «سیاست قدیمی هراس افکنی و نفرت پراکنی» و «توجه به آینده ملت و سرزمین غرب»


۱۱- آینده نگری، آینده پژوهی، هنر شکل دادن به آینده و سخن گفتن از آینده غرب در این نامه


۱۲- نکوهش و سرزنش دولتمردان و سیاستمداران غربی بدون توهین به آن‌ها و تفکیک هوشمندانه بین دولت‌ها و ملتهای غربی


۱۳- انتخاب آن بُعد از اسلام که آن را دین دانشمندپرور و متفکر دوست و دارای تمدن نشان می‌دهد


۱۴- ادبیات اخلاقی در قبال مخاطبان که همزمان با تقاضا از مخاطبان برای خروج از حصارهای ذهنی و مرزهای ساختگی، بدون تخفیف و کوچک کردن آن‌ها نمایان می‌شود


۱۵- التفات به ضرورت «کنجکاوی» و «جستجوگری» در پاسخ به پرسش‌ها با توجه به شلوغی فضای «دیتا» (Data) و «اطلاعات» (Information) در غرب


۱۶- تکرار چندباره نام «قرآن» به عنوان منبع اصیل و مأخذ دست اول شناخت اسلام


۱۷- استفاده از ظرفیت توصیه ناصحانه یک «پدر پیر» به فرزندانِ جوان خود


۱۸- توجه به حاقّ هویت غربی که خود را با بازنمائی «دیگری» (The Other) به منزله یک دشمن بازآرایی می‌کند


۱۹- توجه به فروپاشی شوروی به عنوان نقطه کانونی آغاز اسلام هراسی‌های جدید و پرده برداری از پروژه جایگزینی «اسلام» به جای «شوروی» در دشمن تراشی‌های غرب


۲۰- کاربست وظایف ولی با تشریح همزمان «ظلمات» و «نور» و «جبهه باطل» و «جبهه حق» (یخرجهم من الظلمات الی النور)


۲۱- افشاگری از باطن تروریستهای تحت استخدام غرب که مأمور و مشغول به ایجاد رعب در میان ملتهای اروپایی به نام اسلام هستند.


۲۲- توجه به اقتضائات دنیای جدید در سخن گفتن با مخاطبان با عنایت به ابزارهای ارتباطاتی که مرزهای جغرافیایی را شکسته است


۲۳- شبیه سازی رفتار پیشینی و کنونی نظام استعماری غرب همزمان با به رخ کشیدن اعترافات پیشینی غربی‌ها مبنی بر تجاوزگری و استعمار (با ارجاع به مطالعات تمدنی و تاریخ تمدن غربِ جدید)


۲۴- قرار دادن روشنفکران غربی در مقام پاسخگویی به سوالات جوانان اروپا و آمریکای شمالی و اعلام وظیفه آنان در قبال این سوالات


۲۵- رمز گشایی و افشاگری از انگیزه‌های «اسلام هراسی» به شکل غیر مستقیم با این شیوه استدلالی که آموزه‌های اسلام مزاحم منافع و برنامه قدرتهای بزرگ است.

1393/11/7 0:51

🌴🌴🌴🌴🌴✊✊✊✊

ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺳﺎیﺖ دفتر حضرت امام خامنه ای khamenei.ir

ﻣﺘﻦ ﮐﺎﻣﻞ ﭘیﺎﻡ رهبر ﻣﻌﻈﻢ انقلاب اسلامی ﺧﻄﺎﺏ ﺑﻪ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﻭ ﺁﻣﺮیﮑﺎ ﺑﻪ ﺷﺮﺡ ﺯیﺮ ﺍﺳﺖ:


ﺑﺴﻢ‌ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻟﺮّﺣﻤﻦ ﺍﻟﺮّﺣیﻢ


ﺑﻪ ﻋﻤﻮﻡ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﻭ ﺍﻣﺮیﮑﺎی ﺷﻤﺎﻟی


ﺣﻮﺍﺩﺙ ﺍﺧیﺮ ﺩﺭ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﻭ ﻭﻗﺎیﻊ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺩﺭ ﺑﺮﺧی ﺩیﮕﺮ ﺍﺯ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎی ﻏﺮﺑی ﻣﺮﺍ ﻣﺘﻘﺎﻋﺪ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ‌ی ﺁﻧﻬﺎ ﻣﺴﺘﻘیﻤﺎً ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺳﺨﻦ ﺑﮕﻮیﻢ. ﻣﻦ ﺷﻤﺎ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺨﺎﻃﺐ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﻣیﺪﻫﻢ؛ ﻧﻪ ﺑﻪ ﺍیﻦ ﻋﻠّﺖ ﮐﻪ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﻧﺪیﺪﻩ ﻣی‌ﺍﻧﮕﺎﺭﻡ، ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﺍیﻦ ﺳﺒﺐ ﮐﻪ ﺁیﻨﺪﻩ‌ی ﻣﻠّﺖ ﻭ ﺳﺮﺯﻣیﻨﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺎﻥ ﺷﻤﺎ ﻣیﺒیﻨﻢ ﻭ ﻧیﺰ ﺣﺲّ ﺣﻘیﻘﺖ‌ﺟﻮیی ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﻠﺒﻬﺎی ﺷﻤﺎ ﺯﻧﺪﻩ‌ﺗﺮ ﻭ ﻫﻮﺷیﺎﺭﺗﺮ ﻣی‌یﺎﺑﻢ. ﻫﻤﭽﻨیﻦ ﺩﺭ ﺍیﻦ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻪ ﺳیﺎﺳﺘﻤﺪﺍﺭﺍﻥ ﻭ ﺩﻭﻟﺘﻤﺮﺩﺍﻥ ﺷﻤﺎ ﺧﻄﺎﺏ ﻧﻤیﮑﻨﻢ، ﭼﻮﻥ ﻣﻌﺘﻘﺪﻡ ﮐﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺁﮔﺎﻫﺎﻧﻪ ﺭﺍﻩ ﺳیﺎﺳﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻣﺴیﺮ ﺻﺪﺍﻗﺖ ﻭ ﺩﺭﺳﺘی ﺟﺪﺍ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ.

ﺳﺨﻦ ﻣﻦ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ‌ی ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ‌ﻃﻮﺭ ﺧﺎﺹ، ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ‌ی ﺗﺼﻮیﺮ ﻭ ﭼﻬﺮﻩ‌ﺍی ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻣیﮕﺮﺩﺩ. ﺍﺯ ﺩﻭ ﺩﻫﻪ ﭘیﺶ ﺑﻪ ﺍیﻦ ﺳﻮ ــ یﻌﻨی ﺗﻘﺮیﺒﺎً ﭘﺲ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﭘﺎﺷی ﺍﺗّﺤﺎﺩ ﺟﻤﺎﻫیﺮ ﺷﻮﺭﻭی ــ ﺗﻼ‌ﺷﻬﺎی ﺯیﺎﺩی ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺍیﻦ ﺩیﻦ ﺑﺰﺭﮒ، ﺩﺭ ﺟﺎیﮕﺎﻩ ﺩﺷﻤﻨی ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﻧﺸﺎﻧﺪﻩ ﺷﻮﺩ. ﺗﺤﺮیﮏ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺭﻋﺐ ﻭ ﻧﻔﺮﺕ ﻭ ﺑﻬﺮﻩ‌ﮔیﺮی ﺍﺯ ﺁﻥ، ﻣﺘﺄﺳّﻔﺎﻧﻪ ﺳﺎﺑﻘﻪ‌ﺍی ﻃﻮﻻ‌ﻧی ﺩﺭ ﺗﺎﺭیﺦ ﺳیﺎﺳی ﻏﺮﺏ ﺩﺍﺭﺩ. ﻣﻦ ﺩﺭ ﺍیﻨﺠﺎ ﻧﻤیﺨﻮﺍﻫﻢ ﺑﻪ «ﻫﺮﺍﺱ‌ﻫﺎی» ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧی ﮐﻪ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﺑﻪ ﻣﻠّﺘﻬﺎی ﻏﺮﺑی ﺍﻟﻘﺎﺀ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ، ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﻡ. ﺷﻤﺎ ﺧﻮﺩ ﺑﺎ ﻣﺮﻭﺭی ﮐﻮﺗﺎﻩ ﺑﺮ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩی ﺍﺧیﺮ ﭘیﺮﺍﻣﻮﻥ ﺗﺎﺭیﺦ، ﻣی‌ﺑیﻨیﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﺎﺭیﺨﻨﮕﺎﺭی‌ﻫﺎی ﺟﺪیﺪ، ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎی ﻏیﺮ ﺻﺎﺩﻗﺎﻧﻪ ﻭ ﻣﺰﻭّﺭﺍﻧﻪ‌ی ﺩﻭﻟﺘﻬﺎی ﻏﺮﺑی ﺑﺎ ﺩیﮕﺮ ﻣﻠّﺘﻬﺎ ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮕﻬﺎی ﺟﻬﺎﻥ ﻧﮑﻮﻫﺶ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺗﺎﺭیﺦ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﻭ ﺍﻣﺮیﮑﺎ ﺍﺯ ﺑﺮﺩﻩ‌ﺩﺍﺭی ﺷﺮﻣﺴﺎﺭ ﺍﺳﺖ، ﺍﺯ ﺩﻭﺭﻩ‌ی ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭ ﺳﺮﺍﻓﮑﻨﺪﻩ ﺍﺳﺖ، ﺍﺯ ﺳﺘﻢ ﺑﺮ ﺭﻧﮕیﻦ‌ﭘﻮﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﻏیﺮ ﻣﺴیﺤیﺎﻥ ﺧﺠﻞ ﺍﺳﺖ؛ ﻣﺤﻘّﻘیﻦ ﻭ ﻣﻮﺭّﺧیﻦ ﺷﻤﺎ ﺍﺯ ﺧﻮﻧﺮیﺰی‌ﻫﺎیی ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻣﺬﻫﺐ ﺑیﻦ ﮐﺎﺗﻮﻟیﮏ ﻭ ﭘﺮﻭﺗﺴﺘﺎﻥ ﻭ یﺎ ﺑﻪ ﺍﺳﻢ ﻣﻠیّﺖ ﻭ ﻗﻮﻣیّﺖ ﺩﺭ ﺟﻨﮕﻬﺎی ﺍﻭّﻝ ﻭ ﺩﻭّﻡ ﺟﻬﺎﻧی ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ، ﻋﻤیﻘﺎً ﺍﺑﺮﺍﺯ ﺳﺮﺍﻓﮑﻨﺪﮔی ﻣیﮑﻨﻨﺪ.

ﺍیﻦ ﺑﻪ‌ﺧﻮﺩی‌ﺧﻮﺩ ﺟﺎی ﺗﺤﺴیﻦ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﻫﺪﻑ ﻣﻦ ﻧیﺰ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﮔﻮﮐﺮﺩﻥ ﺑﺨﺸی ﺍﺯ ﺍیﻦ ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺑﻠﻨﺪ، ﺳﺮﺯﻧﺶ ﺗﺎﺭیﺦ ﻧیﺴﺖ، ﺑﻠﮑﻪ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻣیﺨﻮﺍﻫﻢ ﺍﺯ ﺭﻭﺷﻨﻔﮑﺮﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﺑﭙﺮﺳیﺪ ﭼﺮﺍ ﻭﺟﺪﺍﻥ ﻋﻤﻮﻣی ﺩﺭ ﻏﺮﺏ ﺑﺎیﺪ ﻫﻤیﺸﻪ ﺑﺎ ﺗﺄﺧیﺮی ﭼﻨﺪ ﺩﻩ ﺳﺎﻟﻪ ﻭ ﮔﺎﻫی ﭼﻨﺪ ﺻﺪ ﺳﺎﻟﻪ ﺑیﺪﺍﺭ ﻭ ﺁﮔﺎﻩ ﺷﻮﺩ؟ ﭼﺮﺍ ﺑﺎﺯﻧﮕﺮی ﺩﺭ ﻭﺟﺪﺍﻥ ﺟﻤﻌی، ﺑﺎیﺪ ﻣﻌﻄﻮﻑ ﺑﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ‌ﻫﺎی ﺩﻭﺭ ﺑﺎﺷﺪ ﻧﻪ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺭﻭﺯ؟ ﭼﺮﺍ ﺩﺭ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻣﻬﻤّی ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺷیﻮﻩ‌ی ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﺑﺎ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺍﻧﺪیﺸﻪ‌ی ﺍﺳﻼ‌ﻣی، ﺍﺯ ﺷﮑﻞ‌ﮔیﺮی ﺁﮔﺎﻫی ﻋﻤﻮﻣی ﺟﻠﻮﮔیﺮی ﻣیﺸﻮﺩ؟

ﺷﻤﺎ ﺑﺨﻮﺑی ﻣیﺪﺍﻧیﺪ ﮐﻪ ﺗﺤﻘیﺮ ﻭ ﺍیﺠﺎﺩ ﻧﻔﺮﺕ ﻭ ﺗﺮﺱ ﻣﻮﻫﻮﻡ ﺍﺯ «ﺩیﮕﺮی»، ﺯﻣیﻨﻪ‌ی ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺗﻤﺎﻡ ﺁﻥ ﺳﻮﺩﺟﻮیی‌ﻫﺎی ﺳﺘﻤﮕﺮﺍﻧﻪ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﺍﮐﻨﻮﻥ ﻣﻦ ﻣیﺨﻮﺍﻫﻢ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺑﭙﺮﺳیﺪ ﮐﻪ ﭼﺮﺍ ﺳیﺎﺳﺖ ﻗﺪیﻤی ﻫﺮﺍﺱ‌ﺍﻓﮑﻨی ﻭ ﻧﻔﺮﺕ‌ﭘﺮﺍﮐﻨی، ﺍیﻦ‌ﺑﺎﺭ ﺑﺎ ﺷﺪّﺗی ﺑی‌ﺳﺎﺑﻘﻪ، ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﻭ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﻫﺪﻑ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ؟ ﭼﺮﺍ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﻗﺪﺭﺕ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻣﺎیﻞ ﺍﺳﺖ ﺗﻔﮑﺮ ﺍﺳﻼ‌ﻣی ﺩﺭ ﺣﺎﺷیﻪ ﻭ ﺍﻧﻔﻌﺎﻝ ﻗﺮﺍﺭ ﮔیﺮﺩ؟ ﻣﮕﺮ ﭼﻪ ﻣﻌﺎﻧی ﻭ ﺍﺭﺯﺷﻬﺎیی ﺩﺭ ﺍﺳﻼ‌ﻡ، ﻣﺰﺍﺣﻢ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌ی ﻗﺪﺭﺗﻬﺎی ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺳﺖ ﻭ ﭼﻪ ﻣﻨﺎﻓﻌی ﺩﺭ ﺳﺎیﻪ‌ی ﺗﺼﻮیﺮﺳﺎﺯی ﻏﻠﻂ ﺍﺯ ﺍﺳﻼ‌ﻡ، ﺗﺄﻣیﻦ ﻣیﮕﺮﺩﺩ؟ ﭘﺲ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ‌ی ﺍﻭّﻝ ﻣﻦ ﺍیﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ‌ی ﺍﻧﮕیﺰﻩ‌ﻫﺎی ﺍیﻦ ﺳیﺎﻩ‌ﻧﻤﺎیی ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﻋﻠیﻪ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﭘﺮﺳﺶ ﻭ ﮐﺎﻭﺵ ﮐﻨیﺪ.

ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ‌ی ﺩﻭﻡ ﻣﻦ ﺍیﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻭﺍﮐﻨﺶ ﺑﻪ ﺳیﻞ ﭘیﺸﺪﺍﻭﺭی‌ﻫﺎ ﻭ ﺗﺒﻠیﻐﺎﺕ ﻣﻨﻔی، ﺳﻌی ﮐﻨیﺪ ﺷﻨﺎﺧﺘی ﻣﺴﺘﻘیﻢ ﻭ ﺑی‌ﻭﺍﺳﻄﻪ ﺍﺯ ﺍیﻦ ﺩیﻦ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻭﺭیﺪ. ﻣﻨﻄﻖ ﺳﻠیﻢ ﺍﻗﺘﻀﺎﺀ ﻣیﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﻻ‌ﺍﻗﻞ ﺑﺪﺍﻧیﺪ ﺁﻧﭽﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻣیﮕﺮیﺰﺍﻧﻨﺪ ﻭ ﻣیﺘﺮﺳﺎﻧﻨﺪ، ﭼیﺴﺖ ﻭ ﭼﻪ ﻣﺎﻫیّﺘی ﺩﺍﺭﺩ. ﻣﻦ ﺍﺻﺮﺍﺭ ﻧﻤیﮑﻨﻢ ﮐﻪ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﻣﻦ یﺎ ﻫﺮ ﺗﻠﻘّی ﺩیﮕﺮی ﺍﺯ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺭﺍ ﺑﭙﺬیﺮیﺪ ﺑﻠﮑﻪ ﻣیﮕﻮیﻢ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻧﺪﻫیﺪ ﺍیﻦ ﻭﺍﻗﻌیّﺖ ﭘﻮیﺎ ﻭ ﺍﺛﺮﮔﺬﺍﺭ ﺩﺭ ﺩﻧیﺎی ﺍﻣﺮﻭﺯ، ﺑﺎ ﺍﻏﺮﺍﺽ ﻭ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺁﻟﻮﺩﻩ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺷﻨﺎﺳﺎﻧﺪﻩ ﺷﻮﺩ. ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻧﺪﻫیﺪ ﺭیﺎﮐﺎﺭﺍﻧﻪ، ﺗﺮﻭﺭیﺴﺖ‌ﻫﺎی ﺗﺤﺖ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻡ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻧﻤﺎیﻨﺪﮔﺎﻥ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﻌﺮﻓی ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻃﺮیﻖ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺍﺻیﻞ ﻭ ﻣﺂﺧﺬ ﺩﺳﺖ ﺍﻭّﻝ ﺁﻥ ﺑﺸﻨﺎﺳیﺪ. ﺑﺎ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺍﺯ ﻃﺮیﻖ ﻗﺮﺁﻥ ﻭ ﺯﻧﺪﮔی ﭘیﺎﻣﺒﺮ ﺑﺰﺭﮒ ﺁﻥ (ﺻﻠّی‌ﺍﻟﻠﻪ‌ﻋﻠیﻪ‌ﻭﺁﻟﻪ‌ﻭ‌ﺳﻠّﻢ) ﺁﺷﻨﺎ ﺷﻮیﺪ. ﻣﻦ ﺩﺭ ﺍیﻨﺠﺎ ﻣﺎیﻠﻢ ﺑﭙﺮﺳﻢ ﺁیﺎ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﺧﻮﺩ ﻣﺴﺘﻘیﻤﺎً ﺑﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍیﺪ؟ ﺁیﺎ ﺗﻌﺎﻟیﻢ ﭘیﺎﻣﺒﺮ ﺍﺳﻼ‌ﻡ (ﺻﻠّی‌ﺍﻟﻠﻪ‌ﻋﻠیﻪ‌ﻭﺁﻟﻪ‌ﻭﺳﻠّﻢ) ﻭ ﺁﻣﻮﺯﻩ‌ﻫﺎی ﺍﻧﺴﺎﻧی ﻭ ﺍﺧﻼ‌ﻗی ﺍﻭ ﺭﺍ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍیﺪ؟ ﺁیﺎ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﺑﻪ ﺟﺰ ﺭﺳﺎﻧﻪ‌ﻫﺎ، ﭘیﺎﻡ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻣﻨﺒﻊ ﺩیﮕﺮی ﺩﺭیﺎﻓﺖ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍیﺪ؟ ﺁیﺎ ﻫﺮﮔﺰ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﭘﺮﺳیﺪﻩ‌ﺍیﺪ ﮐﻪ ﻫﻤیﻦ ﺍﺳﻼ‌ﻡ، ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻭ ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎی ﭼﻪ ﺍﺭﺯﺷﻬﺎیی ﻃیّ ﻗﺮﻭﻥ ﻣﺘﻤﺎﺩی، ﺑﺰﺭﮔﺘﺮیﻦ ﺗﻤﺪّﻥ ﻋﻠﻤی ﻭ ﻓﮑﺮی ﺟﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﭘﺮﻭﺭﺵ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺑﺮﺗﺮیﻦ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﻭ ﻣﺘﻔﮑّﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺗﺮﺑیﺖ ﮐﺮﺩ؟

ﻣﻦ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻣیﺨﻮﺍﻫﻢ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻧﺪﻫیﺪ ﺑﺎ ﭼﻬﺮﻩ‌ﭘﺮﺩﺍﺯی‌ﻫﺎی ﻣﻮﻫﻦ ﻭ ﺳﺨیﻒ، ﺑیﻦ ﺷﻤﺎ ﻭ ﻭﺍﻗﻌیّﺖ، ﺳﺪّ ﻋﺎﻃﻔی ﻭ ﺍﺣﺴﺎﺳی ﺍیﺠﺎﺩ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺩﺍﻭﺭی ﺑیﻄﺮﻓﺎﻧﻪ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﺳﻠﺐ ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﻣﺮﻭﺯ ﮐﻪ ﺍﺑﺰﺍﺭﻫﺎی ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺗی، ﻣﺮﺯﻫﺎی ﺟﻐﺮﺍﻓیﺎیی ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ، ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻧﺪﻫیﺪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﺮﺯﻫﺎی ﺳﺎﺧﺘﮕی ﻭ ﺫﻫﻨی ﻣﺤﺼﻮﺭ ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﮔﺮ ﭼﻪ ﻫیﭽﮑﺲ ﺑﻪ‌ﺻ

1393/11/2 21:8

شعری تقدیم به امام سید علی خامنه ای::؛


سرخوش ز علی  رهبر عرفانی خویشم*

شوریده دل آن مه ایمانی خویشم*

 بعد از سفر روح خدا در شب غربت*

دلبسته به دلدار خراسانی خویشم*

سرباز شدم در ره دلداری دلدار*

خرم دل و جان زین ره دلداری خویشم*

یک چند پشیمان نشوم زین عمل خویش*

عمریست پریشان ز پریشانی خویشم*

گفتند که این قافله سر میرسد اما*

من پشت سر رهبر طوفانی خویشم*

تا کور شود چشم عدو و سر فتنه*

جان میدهم و شاد ز جانبازی خویشم*

آخر تو دهی پرچم اسلام به صاحب*

تا روز فرج یار علمدار خراسانی خویشم*


سلامتی حضرت آقا صلوات...

X