معرفی وبلاگ
امام خامنه ای زن را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد. ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. خواهرم حجابت برادرم نگاهت
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
سايت مراجع
لينك دوستان
لينك شهر قدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 201865
تعداد نوشته ها : 1702
تعداد نظرات : 69
سوره قرآن 
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
انتقاد دادستان کل کشور از ستاد مبارزه با مواد مخدر


از خیابان‌ها و اتوبان‌های شهر که عبور می‌کنم، درختان سرسبز توجه مرا به خود جلب می‌کند، بهار آمده و من مشغول تماشای شکوفه‌های درختان خیابان می‌شوم. درست وقتی که از دیدن طبیعت بهاری لذت می‌برم، ناخودآگاه دیدن صحنه‌ای تلخ شادابی‌ام را تبدیل به اندوه می‌کند. در لا به لای درختان افرادی هستند که بدون هیچ ترسی و در ملاعام در حال مصرف مواد مخدر هستند!
سرویس اجتماعی فردا: از اتوبان‌های شهر که عبور می‌کنم، درختان سرسبز توجه مرا به خود جلب می‌کند، بهار آمده و من مشغول تماشای شکوفه‌های درختان خیابان می‌شوم. درست وقتی که از دیدن طبیعت بهاری لذت می‌برم، ناخودآگاه دیدن صحنه‌ای تلخ شادابی‌ام را تبدیل به اندوه می‌کند. در لا به لای درختان تعدادی از افراد بدون هیچ ترسی و در ملاعام در حال مصرف مواد مخدر هستند. با اینکه نگاه من به آن‌ها گذرا است ولی مشخص است تعدادی از آن‌ها در حال تزریق مواد هستند.با خود فکر می‌کنم که آن‌ها به قدری از زندگی خود سیر شده‌اند که ترسی از کسی ندارند! ترس از دستگیر شدن یا فرستادنشان به کمپ ترک اعتیاد! آنقدر به آرامششان اطمینان دارند که حتی از نگاه‌های مردم به خودشان نمی‌ترسند! پاتوقشان شده اتوبان‌های شهر و البته مواد فروشان هم همپای آن‌ها در یک همزیستی مسالمت آمیز، چرخه فروش و مصرف مواد را در دست گرفته‌اند. اما داستان اینجا تمام نمی‌شود. نگرانی من فقط از شرایط خود این افراد نیست! آن‌ها نه تنها چهره شهر را زشت کرده‌اند بلکه امنیت بسیاری را نیز تهدید می‌کنند، زیرا از راه‌های جدید فریب دادن و سواستفاده از ترحم و سادگی مردم، مزاحمت‌هایی را ایجاد می‌کنند. البته این گونه رفتار‌ها از جانبشان کاملا غیر ارادی است و من قصد متهم دانستن آن‌ها را ندارم.  
 
تذکر به مسئولان 

تجمع معتادان در اکثر شهرهای کشور به قدری بحرانی شد که سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی به مسئولان وزارت کشور، درباره جمع‌آوری معتادان به ویژه معتادان زن، تذکر دادند. 

همان روز‌ها بود که سکینه عمرانی، نماینده مردم سمیرم خطاب به وزیر کشور گفت: همانطور که استحضار دارید و جنبه‌های مخرب اعتیاد را می‌دانید انتظار مردم از حضرت عالی و سایر مسئولان ریشه کن کردن این معضل اجتماعی است که خود سرچشمه بسیاری از مشکلات دیگر و بدبختی خانواده‌ها است. 

وی گفت: اقدامات فعلی گرچه قابل تقدیر است اما اساسی و اصولی قادر به ریشه کن کردن معضل اعتیاد نیست لذا درخواست داریم مبارزات همه جانبه از کنترل مرز‌ها گرفته تا خشکاندن ریشه مافیای داخلی و فکر اساسی برای معتادان را در دستور کار خود قرار دهید. قطعا بسیج مردمی هم در این مبارزه اساسی به شما کمک خواهد کرد.  
 
انتقاد دادستان کل کشور از ستاد مبارزه با مواد مخدر: عملکرد قابل توجهی ندیده‌ایم

بهمن ماه سال گذشته بود که حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور با بیان اینکه کارنامه دستگاه قضایی در امر مبارزه با مواد مخدر تاکنون درخشان بوده است، گفت: اما مبارزه با مواد مخدر به دستگاه قضا منتهی نمی‌شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید خود را در این مبارزه دخیل بدانند. 

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه پدیده‌ها و چالش‌های اجتماعی چند ضلعی هستند ضمن انتقاد از نحوه تشکیل جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تاکنون عملکرد قابل توجهی از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور مشاهده نشده است.  
او با بیان اینکه باید پیشگیری را در دستور کار قرار داد ادامه داد: آخرین راهکار رسیدگی به مشکلات توسط دستگاه قضا انجام می‌شود و لذا قبل از بروز مشکل و رسیدن جرایم به محاکم و قضات باید پیشگیری را در دستور کار قرار داد.  
 
چه کسی مقصر است؟ 

در این راستا مجتبی رحماندوست، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار برخورد قاطع و شایسته در امر مبارزه با مواد مخدر برای نجات کشور و جوانان از این منجلاب شد و گفته: هر چند به مسئله قاچاق مواد مخدر و اعتیاد باید ریشه‌ای برخورد شود و مشکلاتی مانند فاصله‏های طبقاتی، بیکاری، بی‏سوادی، نداشتن بنیه‌های محکم معنوی، فقدان آموزش در زمینه زیان‏های مصرف مواد مخدر و غیره باعث ترویج و تشدید قاچاق و اعتیاد می‌شود اما نباید دست روی دست گذاشت و شاهد پرپر شدن بسیاری از جوانان ایران اسلامی بود. 

طبق مستندات موجود سالانه در کشور ۴ هزار نفر قربانی مواد مخدر می‌شوند، ۲۰ درصد از جرایم خرد توسط معتادان صورت می‌پذیرد، عامل ۵۰ درصد طلاق‌ها و ۶۵ درصد همسر آزاری‌ها اعتیاد است، یک میلیون و ۳۲۵ هزار ایرانی به مواد مخدر اعتیاد دارند، روزانه ۱۱ معتاد به علت سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند و ۴۵ درصد زندانیان به‌طور مستقیم با مواد مخدر در ارتباط هستند. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داده: ۳۰ درصد کودک‌آزاری، ۳۵ درصد سرقت‌ها و ۲۵ درصد قتل‌ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم با مواد مخدر ارتباط دارند، ۶۷ درصد علت ابتلا به ایدز استفاده از سرنگ مشترک در بین معتادان است، لذا انتظار از ستاد مبارزه با مواد مخدر و در راس آن وزیر کشور آن است که به بدنه کم تحرک این ستاد حرکتی داده و محکمتر پا در این عرصه بگذارد چرا که جرایم و مسایل پیش گفته نیاز به عزمی راسخ برای دفع و مقابله دارد و نباید کار در این عرصه به دلیل گستردگی منجلاب به طور کامل‌‌ رها شود؟ 
 
گردش مالی مواد‌مخدر در ایران ۳میلیارد دلار است

همچنین مجتبی رحماندوست با تاکید بر این موضوع که گردش مالی ناشی از فروش مواد‌مخدر در ایران ۳میلیارد دلار است، بیان کرده: این مقدار هنگفت «پول کثیف» می‌تواند بسیاری از عرصه‌ها اعم از اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را تحت الشعاع خود قرار دهد. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به پدیده معتادان متجاهر در سطح شهر و خیابان‌ها اشاره کرد و افزوده: هر نفر معتاد چند خانواده را درگیر می‌کند و مشکلات عجیبی را به خانواده‌ها و جامعه تحمیل می‌کند لذا باید به قاچاقچیان مواد مخدر گفت ننگ بر شما که بر روی خرابه خانه‌های مردم، به دنبال آبادانی خانه‌های خود هستید و هر آجر از خانه شما در پس خود آه و ناله‌های زنان و کودکان و دختران زیادی را دارد و مطمئن باشید در همین دنیا تاوان این آه و ناله و اشک را خواهید داد. 

نماینده مردم تهران تصریح کرده: وزیر محترم کشور در ابتدای قبول مسئولیت قول مبارزه فراگیر و همه جانبه را با پدیده شوم اعتیاد دادند و اکنون نیز انتظار‌‌ همان مبارزه فراگیر و قاطع است
دسته ها : زنگ خطر
1394/1/29 17:14

 چرا می گوییم "بزنم به تخته"، نمی گوییم "ماشاءالله"


یکی از دوستان نقل میکند که یک روزبایکی از دوستان انگلیسی خود چت میکردم بهش گفتم کار تو خیلی عالی بود.

بهم گفت بزنم به تخته(Touch wood)..

سپس گفت شما مسلمونها حتما به جای این اصطلاح چیزی دارید من گفتم ماهم همین را استفاده میکنیم

رفیقم خیلی تعجب کرد وگفت عجب..!! بهش گفتم چه چیز عحیبی بود؟

اون گفت ما منظورمان از تخته همان تخته صلیب است که شر خون آشامان و پلیدی را از ما دور میکند...!!تازه فهمیدم که سالهاست که ما به صلیب پناه میبریم از چشم بد وشور،ما نادانسته بحای اینکه با گفتن: بسم الله، ماشاءالله، ولا حول ولا قوة الابالله

 به الله پناه ببربم به چوب وتخته صلیب پناه میبردیم.!

ای کاش اصل هرکلمه را قبل از اینکه به زبان بیاوریم بشناسیم.

تا بحال اگر نادانسته میگفتیم اشکالی نداره چون نمیدونستیم.

اما از این به بعد این کلمه خرافی را بکار نبریم.

چون ما مسلمانیم.


بسم الله، ماشاءالله، ولا حول ولا قوة الابالله 


سبحان الله

1393/12/7 9:40

الکی مثلا من یه دروغ میخوام بگم تا بخندونمتون . . .


.

.

.

.

.

.

.

.


ولی نه چون پیامبرمون (صلی الله علیه و آله) به اباذر غفاری فرمود :


واى اباذر! « واى به حال » کسى که براى آنکه مردم را بخنداند دروغ بـگوید!


👈بحار الانوار، ج ۷۴، ص ۴۸.


سخنرانی استاد علی اکبررائفی پور در رابطه انقلاب اسلامی ایران و 


ظهور امام زمان(عج)دانلود آدرس وبلاگ

http://313tan.mihanblog.com/post/275


دانلود فایل.لینک های مرتبط

دسته ها : زنگ خطر
1393/12/7 9:12


نظر استاد رائفی پور در مورد اینکه در شبکه های اجتماعی

 موبایلی مانند واتس آپ،وایبر،لاین و .... حضور داشته باشیم یا

خیر حتما گوش کنید
دانلود کلیپ   http://313tan.mihanblog.com/post/270

دسته ها : زنگ خطر
1393/12/7 9:9
X