معرفی وبلاگ
امام خامنه ای زن را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد. ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. خواهرم حجابت برادرم نگاهت
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
سايت مراجع
لينك دوستان
لينك شهر قدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 201848
تعداد نوشته ها : 1702
تعداد نظرات : 69
سوره قرآن 
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
اعمال شب‌هاي قدر بر دو نوع است:اعمالي كه در هر سه شب انجام مي‌ شود و به اعمال مشترك معروف است و اعمالي كه مخصوص هر يك از شب‌هاي مبارك نوزدهم، بيست و يكم و بيست ‌و سوم است.

اعمال مشترك:

۱) غسل كردن كه بهتر است مقارن غروب آفتاب غسل كرده و نماز عشا با غسل خوانده شود. ۲) خواندن ۲ ركعت نماز كه در هر ركعت بعد از حمد، هفت مرتبه سوره‌ي توحيد را خوانده و بعد از نماز هفتاد مرتبه گفته شود: اَستَغفُرِاللهَ وَ اَتوبُ اِلَيهِ. ۳) قرآن مجيد را باز كرده و در مقابل خود گذاشته و دعاي زير را بخوانيد و بعد از آن حاجت خود را از خدا بخواهيد.
۴) مصحف شريف (قرآن كريم) را بر سر گرفته و مناجات زير را بخوانيد و بعد از آن حاجت خود را از خدا بخواهيد:
۵) زيارت بارگاه امام‌حسين(ع) و خواندن زيارت آن حضرت:
۶) احيا داشتن (بيدار ماندن و عبادت كردن) در اين شب‌ها. در روايات بسياري از پيامبر(ص) و معصومين(ع) نقل شده است هر كس شب قدر را احيا كند، گناهان او آمرزيده شود. ۷) فضيلت و پاداش بسيار دارد كه صد ركعت نماز خوانده شود و بهتر است كه در هر ركعت بعد از سوره‌ي مبارك حمد، ده مرتبه سوره‌ي توحيد خوانده شود. ۸) خواندن دعاي زير و طلب بخشش و رحمت از خدا براي گشايش امور مسلمين و خلق خدا:

در اين شب‌هاي مبارك، اعمال زير نيز سفارش شده است:

۱) خواندن ۲ ركعت نماز براي سلامتي امام زمان (عج) و تعجيل در ظهور آن حضرت ۲) خواندن ۲ ركعت نماز براي شادي روح همه‌ي درگذشتگان و اسيران خاك و ۲۵ بار گفتن ذكر "اللهم اغفرلي لجميع المومنين و المومنات و المسلمين و المسلمات" ۳) خواندن ۲ ركعت نماز تقديم به اهل بيت پيامبر(ص) و خواندن دعاي توسل۴) خواندن ۲ ركعت نماز حضرت زهرا(س): در ركعت اول بعد از حمد صد مرتبه سوره قدر و در ركعت دوم بعد از حمد صد مرتبه سوره توحيد ۵) خواندن سوره‌هاي مبارك دخان و قدر

اعمال شب نوزدهم:

۱) صد مرتبه گفته شود: "اَستَغفُرِاللهَ رَبي وَ اَتوبُ اِلَيه" ۲) صد مرتبه گفته شود: "اَللّهُمَّ العَن قَتَلَةَ اَميرَالمومنينَ"۳) خواندن دعاهاي زير:

اعمال شب بيست و يكم:

۱) خواندن دعاي جوشن‌كبير۲) خواندن دعاي زير:

اعمال شب بيست و سوم:

۱) خواندن سوره‌هاي مبارك عنكبوت، روم و دخان ۲) هزار مرتبه خواندن سوره‌ي قدر ۳) خواندن دعاهاي جوشن‌كبير، مكارم‌الاخلاق و افتتاح ۴) خواندن دعاي فرج
"أَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنْ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ فِي هذِهِ السَّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلِيلاً وَعَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فِيها طَوِيلاً َ"
۵) خواندن ۸ ركعت نماز و طلب استغفار و دعا براي خلق خدا

دسته ها :
1392/4/31 15:40
X