معرفی وبلاگ
امام خامنه ای زن را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد. ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. خواهرم حجابت برادرم نگاهت
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
سايت مراجع
لينك دوستان
لينك شهر قدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 202590
تعداد نوشته ها : 1702
تعداد نظرات : 69
سوره قرآن 
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در آخرین دیدار رئیس و نمایندگان دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری، در سخنان بسیار مهمی ضمن تجلیل از حضور معنادار و پرشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند و اعلام قاطعانه پایبندی و وفاداری خود به نظام اسلامی، به تبیین ویژگیهای این انتخابات و مهمترین وظایف و اولویت های مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در دوره جدید پرداختند و با برشمردن سه اولویت اصلی کشور در مقطع کنونی، «مسئله نفوذ» را بسیار جدی و مهم خواندند و تأکید کردند: تنها راه پیشرفت حقیقی، «استحکام ساخت داخلی کشور» در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، «حفظ خصوصیات انقلابی»، «حرکت جهادی»، «حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی» و «هضم نشدن در هاضمه خطرناک جهانی» است.


رهبر انقلاب اسلامی انتخابات هفتم اسفند را با توجه به حضور 34 میلیونی مردم و انداختن نزدیک به هفتاد میلیون رای در صندوقها، انتخاباتی پرمعنا و مهم خواندند و گفتند: مردم در این انتخابات واقعاً خوش درخشیدند و مشارکت 62 درصدی واجدان شرایط رأی دادن، در مقایسه با بسیاری از کشورها حتی امریکا، درصد بالایی است.

حضرت آیت الله خامنه ای، خاطرنشان کردند: مردم با این مشارکت بالا، در واقع اعتماد خود را به نظام اسلامی، بصورت عملی نشان دادند.

ایشان انتخاب شدن و یا انتخاب نشدن برخی افراد در انتخابات گوناگون را طبیعی برشمردند و ضمن تشکر از تلاشهای نمایندگان خبرگان که در دوره جدید موفق به ورود به مجلس نشده اند، افزودند: البته برخی بزرگان هم هستند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن، هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی کند و آقایان یزدی و مصباح از جمله این افراد هستند که حضور آنان در خبرگان باعث افزایش وزانت این مجلس می شود و نبود آنها نیز برای مجلس خبرگان خسارت است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به برشمردن خصوصیات و ویژگی های انتخابات در نظام اسلامی بویژه انتخابات هفتم اسفند پرداختند و گفتند: «آزادی عمل مردم» برای شرکت در انتخابات از جمله این ویژگیها است زیرا در نظام اسلامی، حضور در انتخابات اجباری نیست و مردم با رغبت و انگیزه و فکر در همه انتخابات ها حضور می یابند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «رقابتی بودن» انتخابات در نظام اسلامی را دومین ویژگی برشمردند و تأکید کردند: انتخابات هفتم اسفند یک انتخابات رقابتی کامل بود زیرا جناح ها و افراد مختلف با شعارها و عناوین گوناگون در انتخابات حضور پیدا کردند و صدا و سیما نیز در اختیار کاندیداهای مجلس خبرگان بود و همه به معنی واقعی کلمه تلاش و رقابت کردند.

ایشان «امنیت و آرامش فضای انتخابات» را از نکات برجسته‌ی انتخابات اخیر دانستند و گفتند: در حالیکه در کشورهای اطراف ما زندگی مردم با ناامنی و حوادث تروریستی همراه شده است، اما انتخاباتی با این عظمت و با چنین مشارکت وسیع مردمی، بدون حادثه ای تلخ برگزار شد به گونه ای که در شهر تهران مردم از ساعت 8 صبح تا نیمه های شب، در کمال امنیت در پای صندوق های رأی حاضر شدند.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشکر از تلاشها و اقدامات نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، سپاه و بسیج در برقراری امنیت و آرامش انتخابات، «سلامت و امانت داری» را یکی دیگر از ویژگی های این انتخابات برشمردند و خاطرنشان کردند: برخلاف تبلیغات دشمنان و همچنین ادعاهای برخی در داخل، انتخابات در نظام اسلامی همواره سالم بوده و هیچگاه حرکتی سازماندهی شده برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات وجود نداشته است.
دسته ها :
1394/12/22 2:45
همه همت دشمن (از بین بردن این ماندگاری انقلاب اسلامی است ) و همه همت ما (باید این باشد که این ماندگاری را افزایش بدهیم ) 

الان همه مراکز فکر و اندیشه ی سیاسی در دنیای استکبار متوجه این است که چیکار کنند که بتوانند این درخت را ... ریشه کن کنند ، سرنگون کنند؛ همه ی همت این است . توجه کنید تا مطلب در ذهن ها بنشیند !!.... دائم در فکر این هستند که چه کار کنند این انقلاب را از بین ببرند! همه ی همت من و شما باید این باشد که  این ماندگاری را افزایش بدهیم . جنگ تحمیلی به خاطر همین بود؛ محاصره ای اقتصادی به خاطر همین بود؛ تحریمهای شدیدی که در این سالهای اخیر برقرار کردند برای همین است ؛ که این انقلاب را از بین ببرند؛ هر روز هم یک ابتکاری درست میکنند؛ این کارهایی که در سال 88 کردند از ابتکارات جدید بود، که ابتکار آمریکایی ها بود.

دسته ها :
1394/11/28 3:8
اهمیت ماندگاری انقلاب اسلامی و ضرورت تحلیل و علت یابی این ماندگاری : 

چرا نهضت مشروطیت با آن درخواست حداقلی محدود شدن قدرت مطلقه ، نتوانشست و طاقت نیاورد بماند اما انقلاب اسلامی با این درخواست حداکثری و مطالبه ی حداکثری که ریشه کنی سلطنت و رژیم پادشاهی در کشور بود آمد ،موفق شد و ماند . 

اگر بتوانیم درست بفهمیم ، راه آینده ی این کشور کاملا روشن خواهد شد . باقی ماندن ، ماندگاری ، طاقت آوردن برای یک حادثه اجتماعی ، خیلی عنصر مهمی است ... اینکه یک انقلاب بتواند بماند خیلی مهم است .

دسته ها :
1394/11/28 2:43

تکلیف ما برای فردا چیست؟  

ما یک جبهه وسیع دشمن درمقابل خودمان داریم . جبهه وسیع دشمن از سردمداران رژیم صهیونیستی تا سردمداران دولت آمریکا عوامل استکبار جهانی ، تا عوامل تکفیری تا داعش ؛ یعنی ببینید چه جبهه عظیمی است اینها همه دشمن نظام جمهوری اسلامی اند؛ پس یک جبهه ای وجود دارد .  

امروز هم همان دشمنی ها هست؛ من و شما وقتی صادقانه وارد میدان بشویم ،  بصیرت به خرج بدهیم ، به موقع اقدام بکنیم ، درست حرف بزنیم ، درست عمل بکنیم

قم 19/10/94

دسته ها :
1394/11/24 4:0
والدین در سلامت روان نسل‌های آینده نقش مؤثری دارند و سختگیری پدر و مادر احتمال مشکلات روانشناختی را در بزرگسالی افزایش می دهد. مطالعات اخیر نشان می‌دهد، والدینی که کنترل روانشناختی کمتری بر روی فرزندانشان دارند، انعطاف پذیر هستند و مقتدرانه عمل می‌کنند؛ شادی و رضایت از زندگی بیشتری را در بزرگسالی فرزندانشان رقم می زنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل پارسینه ،در یک مطالعه طولی که به تازگی در مجله "Positive Psychology" منتشر شده است، نشان می‌دهد تعدادی از عوامل زمینه ساز مهم در سلامت روان در سال‌های بزرگسالی براساس محیط و شرایط دوران کودکی پیش بینی می‌شود.

دکتر استافورد سرپرست این مطالعه بیان می‌کند افرادی که در سالهای ابتدایی زندگی، کودکی و نوجوانی رابطه گرم و صمیمانه با والدین‌شان دارند و والدین هم پاسخگوی نیازهای متفاوت آنها بوده‌اند، سلامت روان بالاتر و رضایت از زندگی بیشتری را در اوایل، اواسط و اواخر بزرگسالی تجربه می‌کنند. این والدین مقتدر و انعطاف پذیر بر روی فرزندانشان کنترل اعمال می کنند اما در عین حال پذیرنده و پاسخ دهنده نیز هستند. مقررات واضحی برای رفتارهای کودکان وضع می کنند. آنها همچنین دلیل و منطق این قوانین و محدودیت ها را توضیح می دهند و نسبت به نیازها و دیدگاههای کودکانشان نیز پذیرنده هستند.

در این مطالعه محققان 5362 نفر از افراد 13 تا 64 سال را مورد ارزیابی قرار دادند. یافته ها نشان داد کنترل بیش از حد والدین استقلال کودک را محدود می‌سازد و این امر زمینه ساز احساس رضایت از زندگی کمتر در دوران بزرگسالی خصوصا در سنین 60 تا 64 سال می گردد.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که کنترل‌گری بیش از حد والدین استقلال کودکان را محدود می‌سازد، توان کودک در تنظیم رفتارش کاهش می یابد و نمی‌تواند به تنهایی تصمیم بگیرد، حریم شخصی برای خود ندارند که خود سبب پرورش وابستگی در کودک می شود.

مطالعات پیشین حاکی از آن است که شکل گیری دلبستگی ایمن میان کودک و والدین منجر به شکل دادن دلبستگی مطمئن در آینده و زندگی بزرگسالی فرد می گردد.

دکتر استافورد بیان می‌کند: پدر و مادرها فرصتی برای کشف جهان را برای کودکان فراهم می سازند، در حالیکه روابط گرم، دوستانه و پاسخگویی آن‌ها به توسعه مهارت‌های اجتماعی و هیجانی کودک کمک می کند. دکتر استافورد همچنین اضافه می کند که "برای یک زندگی سالم ایجاد یک تعادل میان کار و زندگی مهم است، بنابراین به عنوان پدر و مادر زمانی برای پرورش و غنی سازی ارتباط با فرزندان مورد نیاز است".

دسته ها :
1394/7/10 23:5
همسر سردار شهید منصور عابدی  

دست دادن با اوباما، پایمال کردن خون شهداست/ ظریف باید از رهبری و ملت عذرخواهی کند

همسرسردار شهید منصور عابدی، ضمن تأکید بر عذرخواهی ظریف از رهبر معظم انقلاب و ملت ایران، به خاطر دست دادن به اوباما، گفت: دست دادن به چنین شخصی نه تنها خطایی ذلت بار بلکه پایمال کردن خون شهدا است.

فاطمه توکلی، همسر سردار شهید منصور عابدی در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس با اشاره به دست دادن و احوال‌پرسی وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا گفت: این حرکت بد در تاریخ انقلاب اسلامی بی ‌سابقه بوده و وزیر امور خارجه به خاطر این خطا باید از رهبرمعظم انقلاب اسلامی، خانواده شهدا و عموم ملت ایران عذرخواهی کند.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی و مهم امروز دستگاه دیپلماسی ما رسیدگی به وضعیت حجاج آسیب دیده است، گفت: متأسفانه آقای ظریف در حد ملت شجاع ایران به این وظیفه خود عمل نکرده است و توقع می رفت ایشان خاتمه دادن به سفر خود به ایران برگشته علاوه بر پیگیری حوادث جان‌کاه حج باعث تسلای خاطر بازماندگان این فجایع و ملت داغدیده می‌شدند.

دیپلماسی ذلت بار!

همسر سردار شهید عابدی با اشاره به لبخندهای دیپلماتیک آقای ظریف آن را در شرایط کنونی ناپسند دانست و گفت: بهتر بود آقای ظریف با چهره ای که نشان از عزای ملی مردم ایران است در جامعه جهانی ورود پیدا می‌کرد.

توکلی با تأکید بر اینکه آمریکا از نظر ملت ما به ویژه خانواده معظم شهدا، شیطان بزرگ و شمر زمان است، گفت: دست کثیف آمریکای جنایتکار تا مفرق در خون شهدای جهان اسلام از شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای فلسطین، لبنان، بحرین، عراق ،یمن و سوریه فرو رفته است و دست دادن به چنین دولتی علاوه بر اینکه خطایی ذلت بار است، پایمال کردن خون شهداست.

وی گفت: با قبول اینکه آقای ظریف به صورت اتفاقی اوباما و هیئت همراهش را دیده است اما از رییس دستگاه دیپلماسی ما توقع می‌رفت که بتواند در شرایط خاص و مواقع غیرمنتظره، مواضع کشور را در قبال دشمنان آن از خود نشان دهد و موضع ما نفرت و انزجار از آمریکا است نه دوستی و احوال پرسی!

ورزشکارانی دیپلماتر از وزیر امور خارجه

همسر سردار شهید منصور عابدی با اشاره به اینکه ملت ایران همواره از آرمان های انقلابی خود به هر نحوی دفاع کرده و عزت خود را به بهترین صورت ممکن حفظ کرده اند، گفت: از آقای ظریف توقع می رفت، کم تر از ورزشکار زنی که به خاطر کشور حجابش را در میادین ورزشی بر نمی‌دارد یا ورزشکار مردی که با رژیم صهیونیستی مبارزه نمی‌کند، رفتار ننماید!

توکلی، تأکید کرد: اگر خبرنگاران به جای دست دادن آقای ظریف به اوباما، خبر روی برگرداندن ایشان از این عنصر جنایتکار را مخابره می‌کردند مردم با عزت تمام به استقبال ایشان می‌رفتند.

هشداری به دولتمردان

وی گفت: بارها به دولتمردان از زبان همه خانواده شهدا گفته‌ام «ما خانواده شهدا که اصل زندگی‌مان را در راه خدا داده‌ایم، برای صیانت از اسلام و انقلاب در مباره با استکبار جهانی حاضریم جان خودمان، دختران، پسران و حتی نوه هایمان را فدا کنیم تا عزت و شرفمان حفظ شود، شما هم کاری نکنید، برگه ای را امضا نکنید که روز قیامت در مقابل امام شهدا، شهدا و خانواده شهدا سرافکنده باشید.»

مجلس با موضوع دست دادن با دشمنان انقلاب برخورد سختی داشته باشد

وی در پایان با ابراز همدردی با خانواده شهدای فاجعه مِنا گفت: هر گونه که به این فاجعه و اتفاق دردناک سقوط چرثقیل فکر می‌کنم آن را یک حادثه غیرعمدی نمی بینم و از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود ضمن رسیدگی به فاجعه‌های حج امسال با موضوع دست دادن آقای ظریف با اوباما نیز به شدت برخورد داشته باشند

دسته ها :
1394/7/10 23:1

ﺟﺎﺩﻩ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻧﯿﺴﺖ !

ﭘﯿﭽﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ "ﺷﮑﺴﺖ "

ﺩﻭﺭ ﺑﺮﮔﺮﺩﺍﻧﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ "ﺳﺮﺩﺭﮔﻤﯽ "

ﺳﺮﻋﺖ ﮔﯿﺮ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ "ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻣﻨﻔﯽ "

ﻭﭼﺮﺍﻍ ﻗﺮﻣﺰ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ "

ﺍﻣﺎ ﺍﮔﺮ ﯾﺪﮐﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺍﺭﺍﺩﻩ " ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ

ﻣﻮﺗﻮﺭﯼ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺍﺳﺘﻘﺎﻣﺖ "

ﻭﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﺍﯼ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺧﺪﺍ "

ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺭﺳﯿﺪ ﮐﻪ " ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ " ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﻣﯿﺸﻮﺩ

ﮔﺎﻫﯽ ﻭﻗﺘﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﯾﻪ ﻧﻘﻄﻪ ﺑﺰﺍﺭﯼ

ﺑﺎﺯ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﯽ . . .

ﺑﺎﺯ ﺑﺨﻨﺪﯼ . . .

ﺑﺎﺯ ﺑﺠﻨﮕﯽ . . .

ﺑﺎﺯ ﺑﯿﺎﻓﺘﯽ ﻭﻣﺤﮑﻤﺘﺮ ﺑﺎﺷﯽ. . .

ﮔﺎﻫﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﯾﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﺗﻠﺨﯽ ﻫﺎ ﺑﺰﻧﯽ ﻭﺑﮕﯽ : ﻣﺮﺳﯽ ﮐﻪ ﯾﺎﺩﻡ ﺩﺍﺩﯾﻦ ﺟﺰ " ﺧﺪﺍ "ﮐﺴﯽ ﺑﻪ ﺩﺍﺩﻡ

ﻧﻤﯿﺮﺳﻪ . . . . !🌺🌺🌺🌺🌺🌺

1394/5/6 8:49
سلام

یه مدت بود که نتونسته بودم وارد تبلاگ شم بدلیل اینکه رمزش و گم کرده بودم و هرچه تلاش میکردم نمیشد که از تبیان رمز جدید بگیرم بالاخره این تقریبا محال برام میسر شد و تونستم الان وارد تبلاگ سازمان زنان شهرقدس شم

ممنونم از عزیزانی که برام ایمیل فرستاده بودن 

لطف کنید نظراتتون رو زیر پست ها قرار بدید .سپاس فروان

1394/5/6 8:48

🎓 قیام 15 خرداد


قیام 15 خرداد، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) می‌باشد. در سحرگاه 15 خرداد 1342، عوامل رژیم شاه به خانه ساده و بی‌آلایش حضرت امام در قم یورش بردند و امام خمینی (ره) که روز پیش از آن در روز عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه قم، طی سخنان کوبنده‌ای پرده از جنایات شاه و اربابان آمریکایی و اسرائیلی او برداشته بودند، ‌دستگیر و به زندانی در تهران منتقل شدند. هنوز چند ساعتی از این حادثه نگذشته بود که خیابان‌های شهر قم زیر پای مردان و زنان مسلمان و انقلابی که به قصد اعتراض از خانه‌هایشان بیرون آمده و به حمایت از رهبرشان فریاد برآورده بودند، به لرزه درآمد. همین صحنه در تهران و چند شهر دیگر به وجود آمد تظاهرات مردم رژیم را سخت به وحشت افکند و برای سرکوب این قیام تاریخی به اسلحه روی آورد. در این روز حدود 15 هزار نفر مسلمان انقلابی به خاک و خون کشیده شدند و بدین ترتیب تاریخ ایران اسلامی در روز 15 خرداد ورق خورد و فصل جدیدی در رویارویی مستضعفان با مستکبران گشوده شد. پس از این واقعه در تهران و قم و سایر شهرها دولت به دستگیری و محاکمه روحانیون و مردم ادامه داد. زندان‌ها از روحانیون و بازاری‌ها و کسبه پر شد و عده‌ای نیز محاکمه و اعدام شدند. جریان 15 خرداد هر چند ظاهرا با سرکوب خونین به نفع شاه تمام شد اما در حقیقت ماهیت رژیم ستمشاهی را بیش از پیش برای همگان آشکار کرد و نقطه آغازی برای توفان عظیم انقلاب اسلامی گردید که ظرف 15 سال با مجاهدت و ایثار و جانبازی عده زیادی از حق طلبان و مجاهدان راه خدا به پیروزی رسید و تاروپود رژیمی که اقتدار خود را در وابستگی به ابرقدرت‌ها و نیروی نظامی می‌دانست مانند تار عنکبوت از هم گسست..🌹شادی امام و شهدای 15 خرداد صلوات

1394/3/15 22:0

آیا می خواهید در کربلای بهشت ساکن شویم؟


دوستان گرامی و عزیز!

پس از خواندن دو روایت شریف زیر، در این شب جمعه عزیز، دست ها را بالا برده، عاجزانه از خداوند متعال درخواست کنیم تا ما را در کنار انبیا و اولیای الهی درِ کربلای بهشت ساکن فرماید، و این دعا از دعاهای همیشگی ما به ویژه در زیر قبه حسینی علیه السلام باشد. آمین یا ربّ العالمین.

آنهایی که می روند دست بقیه را نیز بگیرند


1)قَالَ عَلِیُّ بْنُ الْحُسَیْنِ علیه السلام:‏ إِذَا زَلْزَلَ اللَّهُ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى الْأَرْضَ وَ سَیَّرَهَا رُفِعَتْ(کربلاء) کَمَا هِیَ بِتُرْبَتِهَا نُورَانِیَّةً صَافِیَةً، فَجُعِلَتْ فِی أَفْضَلِ رَوْضَةٍ مِنْ رِیَاضِ الْجَنَّةِ وَ أَفْضَلِ مَسْکَنٍ فِی الْجَنَّةِ، لَا یَسْکُنُهَا إِلَّا النَّبِیُّونَ وَ الْمُرْسَلُونَ- أَوْ قَالَ‏ أُولُوا الْعَزْمِ مِنَ الرُّسُلِ‏- وَ إِنَّهَا لَتَزْهَرُ بَیْنَ رِیَاضِ الْجَنَّةِ کَمَا یَزْهَرُ الْکَوْکَبُ الدُّرِّیُّ بَیْنَ الْکَوَاکِبِ لِأَهْلِ الْأَرْضِ، یَغْشَى نُورُهَا أَبْصَارَ أَهْلِ الْجَنَّةِ جَمِیعاً، وَ هِیَ تُنَادِی أَنَا أَرْضُ اللَّهِ الْمُقَدَّسَةُ الطَّیِّبَةُ الْمُبَارَکَةُ الَّتِی تَضَمَّنَتْ سَیِّدَ الشُّهَدَاءِ وَ سَیِّدَ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ.(کامل الزیارات، ص268)

حضرت زین العابدین علیه السلام فرمود: هر گاه خداوند متعال بخواهد زمین را بلرزاند و حرکتش دهد، زمین کربلا را با تربت نورانى و شفّافش بالا برده و آن را در برترین باغ‏ از باغ های بهشتی و برترین مسکن بهشتی قرار می دهد. در کربلای بهشت، جز انبیا و رسولان الهی-یا رسولان اولواالعزم- ساکن نمی شوند. کربلای بهشت در میان باغ های بهشتی به همان گونه که ستاره درخشان در میان دیگر ستارگان برای اهل زمین می درخشد، نور می دهد و می درخشد. نور کربلای بهشت چشمان همه اهل بهشت را (از شدّت نورانیّتش) تار می کند. پس با صدایی بلند می گوید:  من همان زمین مقدّس و پاک و مبارکى هستم که سیّد شهدا و سرور جوانان اهل بهشت را در بر گرفت.


2)عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ علیه السلام قَالَ:‏ خَلَقَ اللَّهُ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى أَرْضَ کَرْبَلَاءَ قَبْلَ أَنْ یَخْلُقَ الْکَعْبَةَ بِأَرْبَعَةٍ وَ عِشْرِینَ أَلْفَ عَامٍ وَ قَدَّسَهَا وَ بَارَکَ عَلَیْهَا، فَمَا زَالَتْ قَبْلَ خَلْقِ اللَّهِ الْخَلْقَ مُقَدَّسَةً مُبَارَکَةً، وَ لَا تَزَالُ کَذَلِکَ حَتَّى یَجْعَلَهَا اللَّهُ‏ أَفْضَلَ‏ أَرْضٍ‏ فِی‏ الْجَنَّةِ وَ أَفْضَلَ مَنْزِلٍ وَ مَسْکَنٍ یُسْکِنُ اللَّهُ فِیهِ أَوْلِیَاءَهُ فِی الْجَنَّةِ.(کامل الزیارات، ص268)

حضرت باقر علیه السلام فرمود: خداوند تبارک و تعالى زمین کربلا را بیست و چهار هزار سال قبل از کعبه آفرید و آن را مقدّس و مبارک قرار داد. پس پیوسته این سرزمین قبل از خلقت  مخلوقات، مقدّس و مبارک بود تا آن که خداوند آن را برترین زمین بهشت، و برترین منزل و مسکنى قرار می دهد که اولیائش در بهشت در آن ساکن خواهند شد.

1394/3/15 21:58
X